Gümüşhane'de ayının karıştığı trafik kazası dehşeti!

17 Kasım 2021 Çarşamba 15:07

Gümüşhane Torul Karayolu İkisu mevkiinde çok üzücü bir trafik kazası meydana geldi. Karayolunda seyreden hususi araç önüne çıkan Ayı, panikle araca çarptı. Şans eseri kazadan araç sürücüsü yara almadan kurtardı. Lakin çarpmanın etkisi ile bariyer direğine vuran ayının gövdesini demir saç ikiye böldü.

Gümüşhane'de ayının karıştığı trafik kazası dehşeti!

Gümüşhane Torul Karayolu İkisu mevkiinde çok üzücü bir trafik kazası meydana geldi. Karayolunda seyreden hususi araç önüne çıkan Ayı, panikle araca çarptı. Şans eseri kazadan araç sürücüsü yara almadan kurtardı.

Lakin çarpmanın etkisi ile bariyer direğine vuran ayının gövdesini demir saç ikiye böldü.

Kan gölüne dönen yolda ayının böğürtüsü etrafı salladı. Orada anında can veren yabani hayvan insanlarında faciaya uğramasına sebep olabilirdi.

Bölgede daha büyük faciaların olmaması için acilen bir takım tedbirlerin alınması gerekiyor.

Dağların hayvancılıktan köylerin insanlardan boşalması sonucu ekolojik denge alarm veriyor.

Gelişi güzel etrafa tehdit savuran yabani hayvanların yeni facialara sebebiyet vermemesi için üzerinde kafa yorulması bir sorun olarak dikkate alınması gerekiyor.

Dere kenarlarının hayvan geçişlerine uygun olmayan betonlarla çevrilmesi, doğal yaşam güzergahını bozarak hem hayvan, yabani hayvan hem de insan hayatını riske atıyor.

Doğada rahat kolay yaşamak için tarafların önceliklerine göre düzenleme yapılması doğaya hayvana insana saygının gereğidir.

haberalp.com

Yorum Gönder

@name x