Güneş altında fazla durmak çocuklar için çok tehlikeli

25 Nisan 2015 Cumartesi 12:07

Alman Kanser Hastalarına Yardım Vakfı çocuklar arasında son yıllarda artan cilt kanseri vakalarına dikkat çekti. Vakfın Yönetim Kurulu Başkanı Gerd Nettekoven, vatandaşların yaz aylarında çocukları ile birlikte güneşlenirken daha dikkatli...

Güneş altında fazla durmak çocuklar için çok tehlikeli

Alman Kanser Hastalarına Yardım Vakfı çocuklar arasında son yıllarda artan cilt kanseri vakalarına dikkat çekti. Vakfın Yönetim Kurulu Başkanı Gerd Nettekoven, vatandaşların yaz aylarında çocukları ile birlikte güneşlenirken daha dikkatli olmaları gerektiğini ifade etti.

"Çoğunluğumuzun yaptığı hata; çocuklarımızı kendimizle karşılaştırıp, 'ben daha yanmadım çocuğuma da daha bir şey olmamıştır' deyip onları güneşte fazla bekletmemiz." şeklinde konuşan Nettekoven, “Çocuklarınızla güneşe çıkarmadan önce muhakkak güneş kremi kullanın." tavsiyesinde bulundu.

"SOLARYUM CİLT KANSERİNE YOL AÇIYOR"

Nettekoven, solaryumun da cilde büyük zarar verdiği ve kansere yol açtığını söyledi. Doğal yollardan bronzlaşmayı tavsiye eden Nettekoven, “İsteyen herkes bronzlaşmak için krem sürdükten sonra günde en fazla 15 dakika güneşlenebilir.” diye konuştu.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x