Güngören’den Suriye’ye 3 TIR yardım malzemesi

17 Aralık 2012 Pazartesi 13:24

Güngören Belediyesi, Suriye’de yaşanan savaştan dolayı sivil toplum kuruluşu ve ilçe sakinleriyle birleşerek gıda ve giyim malzemesi topladı. 3 TIR dolusu yardım malzemesi, bölgeye doğru hareket etti. Güngören Belediye Başkanı Ş. Yücel...

Güngören'den Suriye'ye 3 TIR yardım malzemesi

Güngören Belediyesi, Suriye’de yaşanan savaştan dolayı sivil toplum kuruluşu ve ilçe sakinleriyle birleşerek gıda ve giyim malzemesi topladı. 3 TIR dolusu yardım malzemesi, bölgeye doğru hareket etti.

Güngören Belediye Başkanı Ş. Yücel Karaman ve Güngören’de faaliyet gösteren 20’nin üzerinde sivil toplum kuruluşu temsilcileri Suriye için bir araya geldi.
Güngören Suriye Yardımlaşma Platformu altında birleşen yetkililer, Suriye halkına gönderilmek üzere 27 ton un, 6 bin 500 adet battaniye, çocuk maması, süt, süt tozu, ilaç, medikal malzeme, kuru gıda, temizlik ve mutfak malzemeleri, 5 bin adet çorap ile bay, bayan ve çocuk giyiminden oluşan konfeksiyon ürünleri bölgeye gönderildi. Pazar günü İdlip’e ulaşması planlanan tırlardaki yardımları ise dernek temsilcileri dağıtacak.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x