Hakkari Belediyesi, halka açık ilk meclis toplantısını yaptı

05 Ağustos 2015 Çarşamba 16:20

Hakkari Belediyesi, meclis toplantılarını halka açık yapma kararı doğrultusunda ağustos ayının ilk meclis toplantısını kentteki sivil toplum kuruluşlarının katılımıyla gerçekleştirdi.Hakkari Belediyesi hizmet binasındaki meclis toplantı...

Hakkari Belediyesi, halka açık ilk meclis toplantısını yaptı

Hakkari Belediyesi, meclis toplantılarını halka açık yapma kararı doğrultusunda ağustos ayının ilk meclis toplantısını kentteki sivil toplum kuruluşlarının katılımıyla gerçekleştirdi.

Hakkari Belediyesi hizmet binasındaki meclis toplantı salonunda düzenlenen meclis toplantısına, Hakkari Belediyesi Eş Başkanları Dilek Hatipoğlu ile Nurullah Çiftçi, belediye meclis üyeleri, DBP, HDP Hakkari il örgütü, STK’lar, muhtarlar, kent meclisi ve mahalle meclisi temsilcileri katıldı.

“MECLİS TOPLANTILARI HALK HUZURUNDA YAPILACAK”

Belediyenin kent merkezinde yaptığı yol hizmetleri ve imar planı değişikliğinin gündeme alındığı toplantıda konuşan Belediye Eş Başkanı Dilek Hatipoğlu, Belediye meclisinin aldığı kararla bundan sonra bütün meclis toplantılarını DBP, HDP il örgütü, kentteki STK'lar, muhtarlar, kent meclisi ve mahalle meclisleri temsilcilerinin huzurunda yapacaklarını dile getirdi.

“ŞEFFAF BELEDİYECİLİK İLKELERİ DOĞRULTUSUNDA ÇALIŞACAĞIZ”

Şeffaf belediyecilik ilkeleri doğrultusunda çalışacaklarını belirten Eş Başkan Hatipoğlu, "Özellikle biz siyasi partilerimizle, STK'larla, mahalle meclisleriyle birlikte her ay yapacağımız meclis çalışmasına kendilerini de katmak istiyorduk. Sürecin yoğunluğundan kaynaklı maalesef yapamadık. Böyle bir eksikliğe düştük. Öncelikle özür diliyoruz. Ama bundan sonraki süreçte yerel yönetimler olarak bir karara vardık. Yeni bir sayfa açıyoruz. Bizler yerel yönetimler olarak dedik ki halkın kendi kendini yönetmesi babında halka gidilecek, halka sorulacak, halkın görüş ve önerileri doğrultusunda bir çalışma yönetilecek. Hedefimiz, çıkış noktamız bu olacak. Bizler bir buçuk yıllık süreçte gerçekten bunu başaramadık. Bu konuda öz eleştirimizi veriyoruz. Bununla birlikte bizler bu konuda tekrar bir adım attık ileri ki süreçte bunun telafisi olacaktır. Bundan sonraki süreçte halkımızın önerilerini, taleplerini dikkate alacağımızı belirterek bu anlamda toplantıya katılan bütün herkese katılımlarından dolayı teşekkür ediyoruz." şeklinde konuştu.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x