Hakkari'de 2 metreyi aşan kar, hayatı durma noktasına getirdi

09 Ocak 2013 Çarşamba 11:22

Hakkâri’de 3 gündür aralıksız etkili olan kar yağışı hayatı durma noktasına getirdi. Kar kalınlığı il merkezinde 1,5 metreyi buldu yüksek kesimlerde ise 2 metreyi aştı. Yolların kar nedeniyle kapanması sonucu il merkezinin bütün ilçe...

Hakkari'de 2 metreyi aşan kar, hayatı durma noktasına getirdi

Hakkâri’de 3 gündür aralıksız etkili olan kar yağışı hayatı durma noktasına getirdi. Kar kalınlığı il merkezinde 1,5 metreyi buldu yüksek kesimlerde ise 2 metreyi aştı. Yolların kar nedeniyle kapanması sonucu il merkezinin bütün ilçe ve köylerle bağlantısı kesildi. Ayrıca Van-Hakkâri karayolu ve Hakkâri-Şırnak karayolu da ulaşıma kapandı.

İl Özel İdaresi ve Karayolları karla mücadele ekipleri, çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Araçlar adeta kara gömülürken, sabah saatlerinde işyerlerini açmak isteyen esnaflar zor anlar yaşadı. Esnaflar, "1992 den bu yana ilk defa Hakkâri’de bu kadar çok kar yağdı. Şu anda şehirde bütün hayat felç olmuş durumda. Elektrikler yok, yollar kapalı, esnaf dükkânını açamıyor, evinden çıkamıyor. Zaten okullar 3 gündür tatil. Yaklaşık iki metre kar yağdı, hayat tamamen felç olmuş durumda." ifadelerini kullandı.

Yorum Gönder

@name x