Hangi kamu kurumunun kaç memura ihtiyacı var?

11 Nisan 2013 Perşembe 09:35

2013 yılında kamu kurumlarının personel talepleri soruldu ve toplamda 150 bin personel ihtiyacı olduğu öğrenildi. Peki, hangi kamu kurumunun kaç memura ihtiyacı var?

Hangi kamu kurumunun kaç memura ihtiyacı var?

Kamu kurumlarından 2013 yılı için alınması planlanan memur sayısının yaklaşık iki katı 150 bin kadro talep edildi. Bu taleplerin zirvesinde ise Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) var. MEB, 61 bin kadro talebinde bulundu. Bakın, hangi kamu kurumunun kaç memura ihtiyacı var…

Star gazetesinde yer alan habere göre, milyonlarca memur adayının merakla beklediği, 2013 yılı memur alımı süreci başladı. Kamu kurumları, 2013 yılı için ihtiyaç duydukları personel sayılarını Devlet Personel Başkanlığı'na bildirdi. Buna göre, kamu kurumlarından, 2013 yılı için alınması planlanan memur sayısının yaklaşık iki katı talep geldi. 2013 yılı bütçe kanuna göre, devlet bu yıl içinde kamu kurumlarına 65 bin, üniversitelere de 14 bin yeni personel alacak.

Memur alımları için kamu kurumlarından ihtiyaç duyulan kadro sayılarının bildirilmesi istendi. Ancak kamu kurumları planlanan sayının çok üzerinde kadro talebinde bulundu. Kamu kurumlarından gelen kadro talebi sayısı 150 bini aştı. En çok kadro talebi ise 61 bin kadro ile Milli Eğitim Bakanlığı'ndan gelirken, onu Sağlık Bakanlığı ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı izledi.

HANGİ KAMU KURUMUNUN KAÇ MEMURA İHTİYACI VAR?

Sağlık Bakanlığı'na bağlı Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu 26 bin, Sağlık Bakanlığı ise merkez ve taşra hastaneleri için 9 bin kadro talebinde bulundu. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı da 2013 yılı için 13 bin kadroya ihtiyacı olduğunu bildirirken, Emniyet Genel Müdürlüğü'nden de 5 bin kadro istendi. Yine Diyanet İşleri Başkanlığı, Adalet Bakanlığı, Maliye Bakanlığı da, en çok kadro isteyen kurumlar arasında yer aldı. Diyanet İşleri Başkanlığı 5 bin 400, Adalet Bakanlığı 4 bin 500, Maliye Bakanlığı da 2 bin kadro talebinde bulundu.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x