HANİ KRİZ BİR ALGI OPERASYONUYDU?

07 Mart 2019 Perşembe 17:14

Yeni Şafak devlete iş yapan firmaların biriken alacakları yüzünden iflasın eşiğine geldiğine dikkat çekti!

HANİ KRİZ BİR ALGI OPERASYONUYDU?
 Yeni Şafak dün çok ilginç bir manşetle çıktı. Devletin iş yaptırdığı müteahhit firmalara son aylarda biriken borcuna dikkat çekti ve iflasları hatırlattı. “Kamu borcunu öderse piyasa nefes alır” başlıklı sürmanşetten verilen haberde iktidara aslında çok ciddi bir uyarı yapılmaktaydı.

Yeni Şafak’ın haberi elbette konuyu yakından takip edenler açısından gayet haklı ve yerinde bir uyarıydı. Gerçekten de devletin son dönemde borçlandığı firmalara ödeme yapmaktan imtina etmesi yüzünden pek çok işletme kapanma, batma noktasına gelmiş dolayısıyla on binlerce insanın işsiz kalması tehlikesi ortaya çıkmıştı.

Ne var ki, garip olan bunca zamandır had safhada yaşanan krizi görmezden gelip, tüm olan biteni “algı operasyon’ vb. saçmalıklarla izah etmeye kalkışan gazetenin şimdi muhtemelen kendileri de derinden etkilendikleri için durumu net bir şekilde ortaya koymak zorunda kalmış olmasaydı.

Umarız bu manşet Yeni Şafak’ın da ipinin çekilmesine yol açmaz!

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x

Toplam Yorum Sayısı 1

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Bilmediğimiz çok gerçek var 3 ay önce yorumlandı

Merak etmeyin Yenisafa birşey olmaz arkasinda kapı gibi Damat Beraat albayrak var öyleki son 10 yilda Damad Berat albayragin ortağı olduğu Albayraklar Grubu Askeriyenin Emniyetin ve Adelet bakanlığının uniforma dikim ihalelerini almış yani askerin giydiği kıyafetleri polisin giydiği kıyafetleri Gardiyanların giydigi kıyafetlerin üretimini Albayraklar grubu almış hep merak ediyordum son yillarda gerek askerin gerek polisin üniformaları niye sik değişiyiordu şimdi anladim damat daha çok iş yapsın daha çok kazansın diye

0 Kişi beğendi.