HASAN KUNDAKÇI PAŞA İNGİLİZ SUBAYA ÖYLE BİR DERS VERDİ Kİ! HASAN KUNDAKÇI -NAMI DEĞER TAMBURALI PAŞA

22 Ağustos 2020 Cumartesi 10:43

Abd'li Genaralin ''Ben Onunla Asla Asla Aynı Tatbikata Katılmam. O Bizim Başımıza Sıkar'' dediği Komutan..

HASAN KUNDAKÇI PAŞA İNGİLİZ SUBAYA ÖYLE BİR DERS VERDİ Kİ! HASAN KUNDAKÇI -NAMI DEĞER TAMBURALI PAŞA
Abd'li Genaralin ''Ben Onunla Asla Asla Aynı Tatbikata Katılmam
O Bizim Başımıza Sıkar'' dediği Komutan..

İngiliz Albay ve Birleşmiş Milletler Barış Gücü Genaralini Odasından Kovup, İngiliz Komutanı nın Karşısında İngiliz Askerlere '' Sümüklü'' diyen Komutan...!!!

14 Ağustos 1996'da KKTC topraklarında Türk Bayrağını yere indirmeye çalışan Rumun başına geleni ve Türk destanı;

"11 Ağustos 1996 yılında yolculuğa Batı Almanya'dan başlayan; Batı Avrupalı, Rum ve Yunanlı motosikletliler Kıbrıs'ta sınırları delip,Türk topraklarına girerek, Türk bayrağını indirip yerine Rum bayrağı çekeceklerini açıklıyorlar.
Motosikletlilere Rum-Yunan Ortodoks kiliseleri destek veriyor. ABD Büyükelçisi de iki günde bir Hasan Kundakçı Korgeneral'e gelip,
"Motosikletliler sınırınızı geçip bayrak direğinize bir bez parçası (Rum bayrağını kastediyor) asacaklar, bundan bir şey olmaz" diyor.

Kundakçı Paşa da ABD Büyükelçisine, "Öyleyse Rauf Denktaş Bey'den izin alın, ben sessiz kalayım"diyerek onlara zekice bir tuzak kuruyor.
Fakat bu tuzağa düşmeyen Büyükelçi de diyor ki; "O zaman KKTC'yi tanımış oluruz". Bunun üzerine Kundakçı Paşa, "O halde bizi zorlamayın. Bizim sınırımızı geçmeye kalkan kim olursa olsun kurşunlarım. Onun için sakın sınırda bulunan bayrak direğine çıkıp Türk Bayrağı'nı indirmeye ve Rum bayrağı çekmeye yeltenmesinler"
çıkışını yapıyor.

Hasan Kundakçı Paşa, Türk askerlerine şunu söylüyor;
'Eğer sınırlarımızı bir kişi geçer, Bayrağımızı indirirse ben
Türkiye'ye dönmem, dönemem. Alnıma tabancayı dayar, dokunurum tetiğe'.
11 Ağustos 1996 günü, işin ciddiyetini anlayan motosikletlilerden en az yarısı bu işlerden vazgeçiyor, ortada sadece Rum ve Yunanlılar kalıyor.
14 Ağustos 1996 günü 35-40 fanatik Rum ve Yunanlı, hududumuzu delip Bayrağımızı indirmeye kalkınca, bayrak direğine tırmanan bir Rum, Türk Bayrağına dokunamadan tek kurşunla yere indiriliyor. Bu fanatiklere
destek veren iki İngiliz askeri de kalçalarından vuruluyor.
Korgeneral Hasan Kundakçı anlatır:

- Olaydan on dakika sonra odamda oturuyordum, BM Barış Gücü Komutanı Tuğgeneral ve BM Kurmay Başkanı İngiliz Albay geldi:
- Sayın Generalim, çok kötü şeyler oldu. Bayrak direğine çıkan bir kişi öldü ve iki de İngiliz askeri kalçasından yaralı.
- Onlara dedim ki; 'Sizi kaç gündür uyarıyorum. Bu işe mani olabilirdiniz, olmadınız, üstelik o vurulan İngiliz askerleri de motosikletli fanatiği direğe doğru yönelttiler. Engel olabilirlerdi, olmadılar. Merak etmeyin Albayım, biz iki sümüklü İngiliz askerini uyardık.
İsteseydik öldürebilirdik, sadece uyardık, öldürmedik. Onun için kalçalarından kurşunladık.'

BM Kurmay Başkanı Albay:
- Ölebilirlerdi Generalim, diye yüksek sesle konuştu.
İngiliz Albay küstahlaşınca, Kundakçı Paşa odadaki havalı tabancayı alır. Albaya der ki; 'Yan taraftaki hedefi yenile'. Albay şaşkındır ama hedefi yeniler. Paşa, 25 metreden 5 el ateş eder, 'Oku puanları Albayım'. Puanlar okunur 50 üzerinden 5 kurşun da 49'a isabet etmiştir.

 Biraz önce küstahça konuşan İngiliz Albay şaşırır ve susar.
Korgeneral Kundakçı devam eder, 'Şimdi anladınız mı?.. Türk Bayrağını indirmek isteyeni şah damarından vurup öldürmek istedik, öldürdük.Sizin iki sümüklü İngiliz'i öldürmek istemedik, sadece uyardık'..."
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x

Toplam Yorum Sayısı 3

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Ya Devlet Başa Yada... 5 gün önce yorumlandı

yer gök tükense oğuzda er tükenmez! oğuzda er tükense dünyada şer tükenmez! kimse olmasa da ben varım son damla kanıma kadar

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Şanli Hi̇lal 3 hafta önce yorumlandı

böyle kahraman subaylardan kalmadi ne yazik ki̇ !

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Süleyman Şah 1 ay önce yorumlandı

böyle yürekli ve vatan bayrak sevdalısı subaylarımız var...şerefsizlere duyurulur...götleri yiyorsa,gelsinler doğu akdeniz'de çıksınlar karşımıza...orman çocukları...

0 Kişi beğendi.