Havalimanında dans ederek kadına şiddeti protesto ettiler

14 Şubat 2013 Perşembe 17:31

Atatürk Havalimanı’nda çalışan yaklaşık 100 personel, dans ederek kadına yönelik şiddeti protesto etti. Kadına yönelik tecavüz, şiddet ve tacize dikkat çekmek amacıyla tüm dünyada bir kampanya olarak örülen '1 Milyar Kadın Dans Ediyor'...

Havalimanında dans ederek kadına şiddeti protesto ettiler

Atatürk Havalimanı’nda çalışan yaklaşık 100 personel, dans ederek kadına yönelik şiddeti protesto etti.

Kadına yönelik tecavüz, şiddet ve tacize dikkat çekmek amacıyla tüm dünyada bir kampanya olarak örülen '1 Milyar Kadın Dans Ediyor' etkinliğine Atatürk Havalimanı çalışanları da katıldı. Dış Hatlar Terminali’nde 100 kadın dans ederek şiddeti protesto etti.

Hava trafik kontrolörü Özlem Keleş, bütün dünyada yapılan anlamlı protestoya havalimanı çalışanları olarak katkıda bulunduklarını söyledi. Keleş, “Çok güzeldi, bir arada olmak çok güzeldi. Kadınlara yönelik şiddet, tecavüz tüm sıkıntılara, baskılara son demek için aynı şarkıda olduğu gibi zincirlerimizi kırmak için havalimanı çalışanları olarak dans ettik. Öldüren sevgili istemiyoruz. Tüm insanlara da mesajımız bu.” dedi.

Bir başka çalışan ise “Havalimanı çalışanları olarak bir araya geldi. Bu ülkenin farklı renkleriyiz. Kadınlar olarak burada gerçekleştirdik. Türkiye’deki tüm sorunları biz kadınlar halledeceğiz. Buradan dünyaya barış mesajı veriyoruz.” ifadesini kullandı.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x