Hırsızlık yaptıktan 5 dakika sonra yakalandılar

10 Şubat 2013 Pazar 05:08

İzmir'in Karabağlar ilçesinde bir vatandaşın evine girerek evde bulunan çeşitli ziynet eşyalarını çalan iki hırsız, evden çıktıktan 5 dakika sonra polisin dikkati sayesinde yakayı ele verdi. Polis, iki hırsızı evden çaldıkları malzemelerle...

Hırsızlık yaptıktan 5 dakika sonra yakalandılar

İzmir'in Karabağlar ilçesinde bir vatandaşın evine girerek evde bulunan çeşitli ziynet eşyalarını çalan iki hırsız, evden çıktıktan 5 dakika sonra polisin dikkati sayesinde yakayı ele verdi. Polis, iki hırsızı evden çaldıkları malzemelerle birlikte gözaltına aldı.

Olay, Karabağlar ilçesi Saim Çıkrıkçı Caddesi üzerinde meydana geldi. Bölgede rutin devriye görevini yürüten resmi asayiş ekipleri, dün akşam saatlerinde, cadde üzerinde şüpheli şahıs uygulaması yapmaya başladı. Polis, bu sırada bölgeden geçen M.T. (17) ve O.Ş.'yi (17) durdurarak üzerlerini aradı. İki şüphelinin üzerinden 1 altın bilezik, 1 altın künye, 1 altın kolye, 2 altın alyans, 2 altın saat ile bir çift eldiven, tornavida ve çakı çıktı.

İki kişinin hırsızlık olayından geldiğini düşünen polis şüphelileri Yeşilyurt Polis Merkezi'ne götürdü. Bu sırada 155 Polis İmdat hattına, Bahar Mahallesi 2922 Sokak numara 12 daire 2'de hırsızlık yapıldığı ihbarı geldi. İki kişinin bu evdeki soygunu gerçekleştirmiş olabileceğini düşünen polis ev sahibini polis merkezine davet etti. Polis merkezine gelen ev sahibi A.C., iki şüphelinin üzerinden çıkan eşyaların kendisine ait olduğunu söyledi.

Hırsızlık suçundan poliste çok sayıda kayıtları bulunduğu öğrenilen iki zanlı emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilecek.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x