Hüseyin Çelik: Birand, Bediüzzaman'la ilgili belgesel hazırlıyordu

19 Ocak 2013 Cumartesi 11:17

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, Mehmet Ali Birand'ın Bediüzzaman Said-i Nursi ile ilgili belgesel hazırladığını söyledi.Mehmet Ali Birand için çalıştığı kanalın önünde düzenlenen törene katılan Hüseyin Çelik,...

Hüseyin Çelik: Birand, Bediüzzaman'la ilgili belgesel hazırlıyordu

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, Mehmet Ali Birand'ın Bediüzzaman Said-i Nursi ile ilgili belgesel hazırladığını söyledi.

Mehmet Ali Birand için çalıştığı kanalın önünde düzenlenen törene katılan Hüseyin Çelik, Birand'ın ölmeden önce 2 belgesel hazırlığı yaptığını açıkladı. Bunlardan birinin Erdoğan'la ilgili olduğunu söyleyen Çelik, "Bizim arşivimizden de yararlanmak istiyordu. Bu manada zaman zaman bize müracaatları vardı. Ben de kendisine yardımcı oluyordum. Bazı randevular konusunda yardımcı olmamı istemişti. Bir ‘Erdoğanlı yıllar’ diye belgesele başlamıştı. Sayın Başbakan’ın özellikle başbakanlığını mercek altına alan belgesel hazırlıyordu. Bir de Bediüzzaman Said-i Nursi ile ilgili belgesel hazırlıyordu. Bu anlamda önemli röportajlar yaptı.Onun yetiştirdiği talebeler ümit ediyorum ki bu belgeselleri bitirirler. Böylelikle onun hatırasına en güzel vefayı göstermiş olurlar." şeklinde konuştu.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x