Huzurevinde kalan yaşlılara ayak bakım hizmeti

11 Ocak 2013 Cuma 11:38

Adana Huzurevi’nde kalan yaşlılara ücretsiz ayak sağlığı taraması yapıldı. Ayaklarında rahatsızlık tespit edilenlere Podomania Ayak Sağlığı Merkezi tarafından ücretsiz tedavi hizmeti verildi.Uzmanlar tarafından ayaklarına bakım yapılan...

Huzurevinde kalan yaşlılara ayak bakım hizmeti

Adana Huzurevi’nde kalan yaşlılara ücretsiz ayak sağlığı taraması yapıldı. Ayaklarında rahatsızlık tespit edilenlere Podomania Ayak Sağlığı Merkezi tarafından ücretsiz tedavi hizmeti verildi.

Uzmanlar tarafından ayaklarına bakım yapılan huzurevi sakinleri, gösterilen ilgiden memnun kaldı. Sosyal sorumlulukları gereği, her yıl Adana Huzurevi’nde yaşlılara yönelik ayak bakımı gerçekleştirdiklerini kaydeden Podomania Ayak Sağlığı Merkezi Podiatristi Nazlı Ekici, bu etkinliği gelenekselleştirdiklerini anlattı.

Nazlı Ekici, yaşlıların en büyük sorunun; çeşitli hastalıkları nedeniyle kalınlaşmış tırnaklarını kesmekte zorlanmaları olduğunu ifade ederek, “Genel olarak yaşlılarımızda batık tırnak, çatlak topuk, tırnak batması ve nasır gibi sorunlar ile karşılaştık. Onların bu sorunlarına çözüm üretirken, özellikle diyabetli olan yaşlılarımızın da ayaklarındaki yaraları temizlerken, genel bakımlarını da üstlendik.” dedi.

Huzurevi Müdür Yardımcısı Hacer Musabeyoğlu da destekleri nedeniyle ayak sağlığı merkezi yetkililerine Musabeyoğlu, ''Her yıl yaşlılarımızın ayak bakımlarını ücretsiz olarak gerçekleştiriyorlar. Böylesine hassas düşünceleri, biz idarecileri ve yaşlılarımızı çok mutlu ediyor. Uzman personelleriyle kaliteli hizmet veren Podomania'ya teşekkür ediyoruz.'' diye konuştu.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x