İHH, Halep'e yardım malzemesi götürdü

24 Şubat 2013 Pazar 16:30

İHH, Halep’te keskin nişancıların yoğun olduğu ve sürekli olarak bombalanan bölgelere gıda yardımı götürdü.    Yaklaşık 2 yıldır yapılan saldırılarda binlerce sivil insanın hayatını kaybettiği komşu ülkede...

İHH, Halep'e yardım malzemesi götürdü

İHH, Halep’te keskin nişancıların yoğun olduğu ve sürekli olarak bombalanan bölgelere gıda yardımı götürdü.

    Yaklaşık 2 yıldır yapılan saldırılarda binlerce sivil insanın hayatını kaybettiği komşu ülkede yüz binlerce insan ise yaralandı. Büyük bir katliamın yaşandığı Suriye’de, ülkenin birçok bölgesine yardım gönderen İHH ekipleri, Halep’teki yardım çalışmalarına katıldı.

    Havadan ve karadan bombardımana maruz kalan ve keskin nişancıların hedefi olan Halep’te yaklaşık 6 milyon insan acil olarak yaşam malzemelerine ihtiyaç duyuyor. İHH İnsani Yardım Vakfı ise saldırıların sürdüğü ve neredeyse bombalanmamış binanın bulunmadığı şehirde sıfır noktasındaki Suriyelilere yardım ulaştırdı.
    
    İHH, keskin nişancıların, özellikle çocukları ve kadınları hedef aldığı bölgelerde yaşayan ve açlıkla mücadele eden halka; pirinç, yağ, makarna ve mercimek gibi gıda malzemelerinden oluşan yardım paketleri dağıttı. İHH ekipleri tarafından, Halep’te dağıtılan paketlerde bulunan yaşam malzemeleri, bir ailenin yaklaşık bir aylık ihtiyacını karşılayacak şekilde dağıtıldı.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x