İNGİLİZ CASUSU “TOPAL MOLLA” AFGANİSTAN'I NASIL KARIŞTIRMIŞ?

22 Temmuz 2020 Çarşamba 06:10

Dün Afganistan’ın yaşadığı bu acı olayların tıpkı benzerini bugün Türk milleti olarak bizler yaşamaktayız. Haini- Ajanı- Casusu görüyoruz, tanıyoruz ama maalesef kimseyi inandıramıyoruz. İslamı bilen ajanlar yetiştirerek Müslümanların kullanma oyunu sadece Türkiye Müslümanları üzerinde oynanan bir oyun değil. Geçmişte Afganistan’da uygulanmış olan Topal Molla Devrimi, bu emperyal oyunlara ilginç örneklerden birisidir.

İNGİLİZ CASUSU 'TOPAL MOLLA” AFGANİSTAN'I NASIL KARIŞTIRMIŞ?
1920 yılında Topal Molla lakabıyla tanınan bir zat, Afganistan’da tekke kurmuş. Topal Mollanın müritleri 3 yıl içinde 200.000'e ulaşmış. 

Müritlerin sayısı 1925’te 300 bini aşan Topal Molla, krala karşı ayaklanma başlatmış.

Bir yıl boyunca Afganistan‘da kan gövdeyi götürmüş. O yıllarda Afgan kralı olan Emanullah Han, ülkesini terk etmek zorunda kalmış. 

Emanullah Han ülkesinden ayrılırken Afgan sınırına geldiğinde yanına bir adam sokulmuş ve çok güzel konuştuğu Urduca’sıyla sormuş:
“Beni tanıdın mı? Ben meşhur Topal Mollayım. Afganistan’daki görevimi bitti, İngiltere’ye dönüyorum.” 

“Seni tanıdım !” demiş kral 
“Ben senin İngiliz casusu olduğunu biliyordum. Fakat halkıma o kadar çok tesir etmiştin ki, senin casus olduğuna onları bir türlü ikna edemedim ve inandıramadım.“

Sarıklı ve sakallı Topal Molla*  sakalını kesmiş, sarığını atmış,  başına silindir şapkasını oturtmuş ve İngiltere yoluna koyulmuş.***
Düşünmek, sorgulamak, eleştirmek ve bunların sonucunda hainlere biat etmemek, çok önem arz etmektedir.

Çünkü Topal Molla’lar, sorgulayıp eleştiren beyinlere üşüşemez.

NOT: Emanullah Han, kurtuluş savaşımız esnasında Türkiye’ye büyük maddi yardımda bulunmuş, O’nun teşviki ile Afgan kadınlar da altın takılarını göndermişti. Emanullah Han Atatürk hayranıydı ve O’nu örnek alıyordu. Bu durum İngilizleri rahatsız etti .

Sonuç olarak İngiliz ajanına İslami (!) darbe yaptırıldı...

Tarih, ders almayanlar için tekerrürden ibarettir...

Alıntı
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x

Toplam Yorum Sayısı 3

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

vakaya müdahale 3 hafta önce yorumlandı

eee kandırmış şimdi bunun sorumlusu islam mı türkiyede arap ülkelerinde böyle tipler çok. otoristesi batı olan islam kisveli ajanlar.burada elbiseye değil malı balı böreği rantı imtiyazı kim götürüyor para borç nereye akıyor diye bakarsan bunların efendileri kim olduğunu bulursun.sen bu tiplerin kendilerini hedef alıp bunlar sizi kandırıyor demiyerek bu molların hepsi böyle diye genelleyip hedef tahtasına dini inançı alırsan tamda düşmanın istediğini yaparsın seni dinlemez bu tipleri dinler.

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Suleyman 3 hafta önce yorumlandı

Ahhh içimizdeki o ingilizler ve sistemlerinin vöküşünü rabbim bana bir gösterse. Bizlerde biliyoruz o içimize sızan İngiliz mollalar, başögretmenleri, komutanları, Ama durun yakındır inşaAllah onların leşleri i sahşblerinin ayakları altına atacağımız günler yakındır. ALLAH Û AKBAR. YAŞAŞIN OSMANLI

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Cemal Öztürk 3 hafta önce yorumlandı

İslam'dan uzaklaştıkça aramıza münafıklar giriyor ,Her kutsalimiza saldırıyor birbirimize yiyoruz candan canandan oluyoruz ,Bu insan tipi toplumun içinde var,tabandada tavandada,. Bu münafıklardan Allah Türk milletini ve insanoğlunu korusun

0 Kişi beğendi.