İnşaat öğrencileri okullarının tadilatını kendileri yapıyor

20 Mart 2013 Çarşamba 11:51

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MÜ) İnşaat Bölümü öğrencileri, okullarının tadilat işlerini kendileri yapıyor. MÜ Meslek Yüksekokulu B Blok binasında ilave derslik ve laboratuvar sağlanması için devam eden tadilatı üstlenen öğrenciler,...

İnşaat öğrencileri okullarının tadilatını kendileri yapıyor

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MÜ) İnşaat Bölümü öğrencileri, okullarının tadilat işlerini kendileri yapıyor. MÜ Meslek Yüksekokulu B Blok binasında ilave derslik ve laboratuvar sağlanması için devam eden tadilatı üstlenen öğrenciler, hem staj yapıyor hem de üniversiteye yüzde 60’a varan tasarruf sağlıyor.

MÜ Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Mehmet Marangoz, yaptığı açıklamada, “Buradaki amaç, öğrencilerin teorik derslerde öğrendiklerinin uygulamasını yaptırmak. Diğer bir amacımız da okulumuzun fiziki mekânlarının daha kullanılabilir hale getirilmesi, daha az maliyetle ve her şeyi devletten bekleyerek değil, kendi imkânlarımızla yapmak.” dedi.

Uygulamadan memnun olan öğrenciler de okulda çakılı bir çivileri olması ve bir tuğla koymalarının kendilerini mutlu ettiğini söyledi: “Okulda çalışmaktan çok memnunuz. Hem uygulama yapıyoruz hem katkı sağlıyoruz hem de tecrübe kazanıyoruz. Dışarıda yapacak olduğumuz mesleki stajımızı okulumuzda yapıyoruz.”

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x