İran ABD'nin Irak'taki iki üssünü vurdu! 80 ABD askerinin öldüğü iddia edildi!

08 Ocak 2020 Çarşamba 10:30

Orta Doğu'da sular durulmuyor, İran Devlet Televizyonunun duyurduğu son dakika haberine göre ABD'nin Irak'taki üslerine yapılan füze saldırısında 80 ABD askeri hayatını kaybetti! Bölgeden son dakika haberleri peş peşe geliyor!

İran ABD'nin Irak'taki iki üssünü vurdu! 80 ABD askerinin öldüğü iddia edildi!
Orta Doğu'da sular durulmuyor, İran Devlet Televizyonunun duyurduğu son dakika haberine göre ABD'nin Irak'taki üslerine yapılan füze saldırısında 80 ABD askeri hayatını kaybetti! Bölgeden son dakika haberleri peş peşe geliyor! ABD Başkanı Donald Trump olaydan sonra Twitter'dan açıklama yaparken, İran Devrim Muhafızları Ordusu da ABD'nin yanıt vermesi halinde çok daha sert ve ezici bir karşılık verileceğini açıkladı. Pentagon'dan yapılan açıklamada ise füzelerin İran'dan fırlatıldığı Al-Esad ve Erbil'de yer alan ABD personelinin hedef alındığı belirtildi. İran Devlet Televizyonunun son dakika olarak açıkladığı bilgilere göre Irak'taki saldırılarda 80 ABD askeri hayatını kaybetti! Hamaney canlı yayında yaptığı açıklamada "Dünyanın gidişatı etkilendi, büyük değişimler gerçekleşecek." dedi.

Sabah saatlerinde uluslararası ajanslar tarafından geçilen son dakika haberine göre İran, ABD'nin iki üssünü füzelerle vurdu! Geçtiğimiz günlerde Kasım Süleymani'nin öldürülmesinden sonra Twitter hesabından ABD bayrağı paylaşan Donald Trump, Irak'taki ABD üslerinin vurulmasından sonra yine Twitter'dan bir mesaj yayınladı. Trump, hasar tespitinin sürdüğünü yarın sabah açıklama yapacağını ifade etti. İran Devrim Muhafızları Ordusu'ndan ise bir tehdit mesajı daha geldi!...

SALDIRILARIN HEMEN ARDINDAN HELİKOPTERLER...

İran Devrim Muhafızları Ordusunun balistik füzelerle düzenlenen saldırının ardından Irak'taki ABD askerlerinin konuşlu olduğu üslerde güvenlik tedbirleri en üst düzeye çıkartıldı. Çok sayıda füzenin isabet ettiği Anbar'daki Ayn el-Esad hava üssünde saldırıların hemen ardından helikopterler üs çevresinde uçuş gerçekleştirdiği öğrenildi. Saldırılarda can kayıplarına ilişkin henüz bir açıklama yapılmadı.


Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x