IRKÇILIK VİRÜSÜ PARİS'TE YENİDEN HORTLADI!

09 Aralık 2020 Çarşamba 11:14

Biz ırkçılığın pratiğini görmediğimiz ve yaşamadığımız için ancak kitaplardan onu öğrendik. Bazı Batılı ülkeleri ziyaret ettiğimizde de bu virüsün nesilden nesile sözde insan hakları savunucularınca sürdürüldüğüne şahit olmuştuk.

IRKÇILIK VİRÜSÜ PARİS'TE YENİDEN HORTLADI!
Biz ırkçılığın pratiğini görmediğimiz ve yaşamadığımız için ancak kitaplardan onu öğrendik. Bazı Batılı ülkeleri ziyaret ettiğimizde de bu virüsün nesilden nesile sözde insan hakları savunucularınca sürdürüldüğüne şahit olmuştuk. Londra’da otobüs durağında sırada beklerken önümdeki bir adamın zenci bir kızı nasıl rahatsız ettiğine şahit olmuştum. Adamın “benim önüme nasıl sıraya geçersin; sen aynada rengine bakmadın mı?” şeklindeki aşağılayıcı ve çirkin sözlerini hiç unutamam. Bunu bir Türk olarak çok yadırgamıştım.

Dün akşam Paris’te PSG ve Başakşehir futbol maçında ortaya çıkan çirkin olay, Avrupa’da bu virüsün en az korona kadar yaygın olduğunu göstermiştir.

Türk kültürüne çok yabancı olan ve çok yadırgadığımız bu ırkçılık suçunu şiddetle kınıyor, ayıplıyor ve protesto ediyoruz. UEFA’nın tavrını da görmek istiyoruz.Prof.Dr.Mustafa E. ERKAL


Aydınlar Ocağı Genel Başkanı

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x