İşçiler, 1 Mayıs için madenci kenti Zonguldak'a akın etti

01 Mayıs 2015 Cuma 10:03

İşçi kenti Zonguldak'ta 1 Mayıs İşçi Bayramı Emek ve Dayanışma Günü şenliği yaşanıyor. Türk-İş Konfederasyonu ve bağlı bütün sendika ve şubeleri, sabah erken saatlerde işçi kenti Zonguldak'a akın etti. Türkiye'nin dört bir...

İşçiler, 1 Mayıs için madenci kenti Zonguldak'a akın etti

İşçi kenti Zonguldak'ta 1 Mayıs İşçi Bayramı Emek ve Dayanışma Günü şenliği yaşanıyor. Türk-İş Konfederasyonu ve bağlı bütün sendika ve şubeleri, sabah erken saatlerde işçi kenti Zonguldak'a akın etti. Türkiye'nin dört bir tarafından sabahın erken saatlerde kortej alanına akın eden işçiler, oyun havalarıyla eğlendi.

Türk-İş Konfederasyonu ve bağlı bütün sendika ve şubeleri, sabah erken saatlerde işçi kenti Zonguldak'a akın etti. Otobüslerle kente gelen işçiler, şehrin girişindeki Milli Egemenlik Caddesi'ni doldurdu. İşçiler, Ankara'nın bağları isimli oyun havalarıyla sabahın erken saatlerinde eğlenmeye başladı.

Bu arada, emniyet ekiplerine ait helikopterin havalandığı görüldü. Tarihinde ilk kez Türk-İş düzeyinde 1 Mayıs İşçi Bayramı kutlamalarına sahne olan Zonguldak'a 20 binin üzerinde işçinin katılacağı tahmin ediliyor. Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay ve diğer yöneticilerin de katılacağı işçi bayramı, yürüyüşün ardından madenci anıtında devam edecek.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x