IŞİD’le çatışan YPG’li Turan Hakkari’de toprağa verildi

05 Ağustos 2015 Çarşamba 20:09

Suriye Rojova da IŞİD ile girdiği çatışmada 13 arkadaşıyla birlikte hayatını kaybeden YPG’li ‘Eriş Colemerg’ kod adlı Cumhur Turan, memleketi Hakkari’de toprağa verildi. YPG’li Turan’ın cenazesine Belediye Eş Başkanı Dilek Hatipoğlu,...

IŞİD'le çatışan YPG'li Turan Hakkari'de toprağa verildi

Suriye Rojova da IŞİD ile girdiği çatışmada 13 arkadaşıyla birlikte hayatını kaybeden YPG’li ‘Eriş Colemerg’ kod adlı Cumhur Turan, memleketi Hakkari’de toprağa verildi.

YPG’li Turan’ın cenazesine Belediye Eş Başkanı Dilek Hatipoğlu, HDP ve DBP Eş Başkanları Rahmi Temel ve Musa Çiftçi, STK temsilcileri ile vatandaşlar katıldı. Habur Sınır Kapısı’nda bekletilen Cumhur Turan akşam saatlerinde ailelerine teslim edildi. Turan’ın cenazesi ailesi tarafından Habur Sınır Kapısı’ndan alınarak Hakkari’ye yola çıkartıldı. Cenaze konvoy eşliğinde Hakkari Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

Turan'ın cenazesi morgdan alınarak Sümbül mahallesinde bulunan mezarlığı götürüldü. Vatandaşlar 3 kilometre boyunca yaya olarak cenazeye eşlik etti. Emniyet Müdürlüğü’nün önünde geçişi sırasında ise olası olaylara karşı partililer güvenlik önlemleri aldı. Sümbül Mahallesinde getiren Turan'ın cenazesi dualar eşliğinde toprağa verildi. Ardında kalabalık olaysız bir şekilde dağıldı.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x