İSRAİL, MÜSLÜMANLARA KÖPEKLERLE SALDIRDI

21 Temmuz 2017 Cuma 21:12

Cuma namazı kılan cemaate saldırdılar... Türkiye'de tepki büyük.

İSRAİL, MÜSLÜMANLARA KÖPEKLERLE SALDIRDI

Mescid-i Aksa'da İsrail vahşeti! Köpeklerle saldırdılar 1.resim

İsrail polisinin Kudüs sokaklarında cuma namazı kılan cemaate saldırısından vahşet görüntüleri geliyor. Kudüs'te Mescid-i Aksa'ya çıkan yollarda ve Kudüs'ün farklı noktalarında müdahale edildi. Müdahalelerde 1 Filistinli yaşamını yitirdi, 50 kişi ise yaralandı.

1 13
Mescid-i Aksa'da İsrail vahşeti! Köpeklerle saldırdılar 2.resim

ONLARCA YARALI VAR

İsrail polisinin plastik mermi, ses bombası ve göz yaşartıcı gaz kullanması sonucu onlarca kişi yaralandı. Bazı noktalarda polis köpekleri kullanıldı.

2 13
Mescid-i Aksa'da İsrail vahşeti! Köpeklerle saldırdılar 3.resim

Aksa'nın ibadete kapatılması sebebiyle cuma namazını Kudüs'ün Vadi El-Ceviz (Ceviz Vadisi) bölgesindeki sokakta ihya eden Filistinlilere, namaz sonrası İsrail polisi tarafından göz yaşartıcı gaz ve plastik mermi ile müdahale edildi. Polisin müdahalesine bazı Filistinliler taş atarak karşılık verdi.

3 13
Mescid-i Aksa'da İsrail vahşeti! Köpeklerle saldırdılar 4.resim

Kudus'teki Mescid-i Aksa'da, İsrailli güvenlik güçlerinin yaşanan olayların ardından aldığı güvenlik önlemleri Filistinli göstericilerin büyük tepkisiyle karşılaştı. Mescid-i Aksa'nın kapısında başlattığı metal arama dedektörü uygulamasından vazgeçmeyen İsrail hükümeti, 50 yaş altı Müslümanların mescide girişine de yasak getirdi. İsrail polisi cuma namazı sonrası düzenlenen gösteriye çok sert şekilde müdahale etti. AFP haber ajansı, olaylarda 1 Filistinlinin yaşamını yitirdiğini, 50 kişinin ise yaralandığını duyurdu.
Kudüste Mescid-i Aksa gerilimi 1 ölü, 150 yaralı var
PAYLAŞ

Flip

Yorum yaz

A

Mescid-i Aksa'da İsrail'in artırdığı güvenlik önlemleri nedeniyle yaşanan kriz derinleşiyor. İsrail polisinin bugün plastik mermi, ses bombası ve göz yaşartıcı gazla müdahalesi sonucu onlarca kişi yaralandı. Filistinli gençler de polise çöp arabalarını yakarak ve taş atarak karşılık vermeye çalışıyor.

Mescid-i Aksa'nın kapısında başlattığı metal arama dedektörü uygulamasından vazgeçmeyen İsrail hükümeti, 50 yaş altı Müslümanların mescide girişine de yasak getirdi.

İsrail'in Harem-i Şerif'in kapılarına koyduğu elektronik metal arama dedektörleri nedeniyle Kudüs'te gergin bekleyiş sürüyor. Müslüman cemaatin, dedektörlerden geçmeyi reddettiği aktarıldı. 

İsrail'in metal arama dedektörü uygulamasına tepki gösteren Filistinliler, pazar gününden bu yana vakit namazlarını Mescid-i Aksa'nın kapılarında kılıyor. 

Kudüste Mescid-i Aksa gerilimi 1 ölü, 150 yaralı var

Bugün getirilen 50 yaş sınırlamasından dolayı Müslümanların Mescid-i Aksa'nın kapısına erişimi de mümkün olamayacak. İsrail polisi Aksa'nın da içinde bulunduğu etrafı surlarla çevrili Kudüs'ün Eski Şehir bölgesine açılan kapıları barikatlarla kapattı.

İsrail'in Yedioth Ahranot gazetesinde yer alan habere göre, dün gece güvenlik kabinesini toplayarak bir değerlendirme yapan İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Mescid-i Aksa'nın kapılarına kurulan metal arama dedektörlerini kaldırmama kararı aldı.

ŞEHİRDE TANSİYON YÜKSEK

Binlerce polisin görevlendirildiği şehirde tansiyon hayli yüksek. Şehrin üzerinde sürekli polis helikopteri uçarken, birçok noktaya da polis barikatları kuruldu. İsrail Polis Sözcüsü Micky Rosenfeld, polisin şehirde ve çevresinde devriye gezerek gün boyunca yaşanabilecek "aksaklıklara" müdahale edeceğini söylemişti.

4 13


Mescid-i Aksa'da İsrail vahşeti! Köpeklerle saldırdılar 5.resim

BİR KİŞİ ÖLDÜ 50'DEN FAZLA YARALI VAR

AFP haber ajansı, olaylarda 1 Filistinlinin yaşamını yitirdiğini, 50 kişinin ise yaralandığını duyurdu.

5 13
Mescid-i Aksa'da İsrail vahşeti! Köpeklerle saldırdılar 6.resim

Binlerce polisin görevlendirildiği şehirde tansiyon hayli yüksek. Şehrin üzerinde sürekli polis helikopteri uçarken, birçok noktaya da polis barikatları kuruldu. 
İsrail Polis Sözcüsü Micky Rosenfeld, polisin şehirde ve çevresinde devriye gezerek gün boyunca yaşanabilecek "aksaklıklara" müdahale edeceğini söylemişti.

6 13
Mescid-i Aksa'da İsrail vahşeti! Köpeklerle saldırdılar 7.resim

7 13
Mescid-i Aksa'da İsrail vahşeti! Köpeklerle saldırdılar 8.resim

8 13


Mescid-i Aksa'da İsrail vahşeti! Köpeklerle saldırdılar 9.resim

9 13
Mescid-i Aksa'da İsrail vahşeti! Köpeklerle saldırdılar 10.resim

10 13
Mescid-i Aksa'da İsrail vahşeti! Köpeklerle saldırdılar 11.resim

11 13
Mescid-i Aksa'da İsrail vahşeti! Köpeklerle saldırdılar 12.resim

12 13


Mescid-i Aksa'da İsrail vahşeti! Köpeklerle saldırdılar 13.resim
(Kaynak: F5 Haber)

Yorum Gönder

@name x