İstanbul Valiliği'nden saldırı açıklaması

10 Ağustos 2015 Pazartesi 13:28

İstanbul Valiliği, Sultanbeyli Fatih Polis Merkezi ile ABD Başkonsolosluğu'na yönelik saldırılara ilişkin açıklama yaptı. Valilik, Sultanbeyli'deki saldırılarda 1 emniyet müdürünün şehit olduğunu, 3 teröristin ise öldüğünü açıkladı.Açıklamada,...

İstanbul Valiliği'nden saldırı açıklaması

İstanbul Valiliği, Sultanbeyli Fatih Polis Merkezi ile ABD Başkonsolosluğu'na yönelik saldırılara ilişkin açıklama yaptı. Valilik, Sultanbeyli'deki saldırılarda 1 emniyet müdürünün şehit olduğunu, 3 teröristin ise öldüğünü açıkladı.

Açıklamada, "10.08.2015 günü saat 01.00 sıralarında Sultanbeyli İlçesi Fatih Polis Merkezi Amirliği’ne bomba yüklü bir araçla terör saldırısı gerçekleştirilmiştir. Saldırı neticesinde polis merkez amirliğinde görevli (1) komiser yardımcısı (2) polis memuru ve (7) vatandaşımız hafif şekilde yaralanmış ve tedavilerine hastanelerde devam edilmektedir.

Aynı polis merkezine yönelik saldırı nedeniyle sabah saatlerinde olay yerinde tedbir alan ve inceleme yapan polis ekiplerine ikinci bir silahlı saldırı düzenlenmiştir. Yapılan bu ikinci saldırı neticesinde (1) personelimiz ağır yaralanmış ve yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur.

Söz konusu eylemleri gerçekleştiren şahıslardan 1'i bombalı araç saldırısı sırasında, 2'si ise operasyonlar neticesinde olmak üzere 3 kişi ölü olarak ele geçirilmiştir." denildi.

ABD Başkonsolosluğu'na yönelik saldırıya da değinilen açıklamada, "Ayrıca 10.08.2015 günü saat 07.00 sularında Sarıyer İlçesi'nde bulunan Amerikan Başkonsolosluğuna yönelik (2) kadın terörist tarafından silahlı saldırı düzenlenmiştir. Saldırıya güvenlik güçlerince anında karşılık verilmiş ve olay sonrası (1) kadın terörist yaralı olarak yakalanmıştır. Yakalanan şahısla birlikte (1) adet uzun namlulu silah ve çok sayıda mühimmat ele geçirilmiştir.

Güvenlik güçlerimize ve ABD Başkonsolosluğuna yapılan bu menfur saldırıları şiddetle kınıyor, Devletimizin bekasına ve milletimizin birlik ve beraberliğine kast etmeye çalışan ve terör eylemleriyle netice alabileceğini zanneden bedbahtların hain emellerine ulaşmasının asla mümkün olmayacağını bir kere daha ifade ediyoruz." ifadelerine yer verildi.

Olayın faillerinin en kısa zamanda yakalanıp adalete teslim edileceğinin ifade edildiği açıklamada, şu görüşler dile getirildi: "Olaylar ile ilgili ayrıntılı inceleme ve operasyonel çalışmalar devam etmekte olup faillerinin en kısa zamanda yakalanıp adalete teslim edileceğinden hiç kimsenin şüphesi olmamalıdır. Saldırılar neticesinde şehit olan polisimize Allah’tan rahmet, ailesine ve tüm milletimize sabır ve başsağlığı diler, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar temenni ederiz."

Yorum Gönder

@name x