İstanbul’da hava destekli terör operasyonu

18 Ocak 2013 Cuma 08:03

İstanbul’da Özel Harekat ve Çevik Kuvvet polislerinin de katıldığı hava destekli terör operasyonu düzenlendi. Birçok adrese yapılan eş zamanlı baskınlarda çok sayıda kişi gözaltına alındı. Sağlık kontrolünden geçirilen zanlılar...

İstanbul'da hava destekli terör operasyonu

İstanbul’da Özel Harekat ve Çevik Kuvvet polislerinin de katıldığı hava destekli terör operasyonu düzenlendi. Birçok adrese yapılan eş zamanlı baskınlarda çok sayıda kişi gözaltına alındı. Sağlık kontrolünden geçirilen zanlılar emniyete götürüldü.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, İstanbul’un birçok ilçesinde önceden belirlenen adreslere eş zamanlı baskın yaptı. Terör örgütüne yönelik operasyona Özel Harekat ve Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü ekipleri de katıldı. Polis helikopteri de havadan operasyona destek verdi. Polis, Okmeydanı’nda ‘İdil Kültür Merkezi’ adıyla faaliyet gösteren adrese gaz bombası kullanarak girdi. Mecidiyeköy’deki bir dergi de baskın yapılan adresler arasında yer aldı.

Operasyonda haklarında yakalama kararı bulunan bazı şahıslar gözaltına alındı. Adli Tıp Kurumu’nda sağlık kontrolünden geçirilen şüpheliler Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ne götürüldü.

Yorum Gönder

@name x