İSTANBUL'DA ULAŞIMA BÜYÜK ZAM!

07 Şubat 2020 Cuma 13:32

İstanbul Ulaşım Koordinasyon Merkezi toplantısında; özel halk otobüsü, İETT, metro ve metrobüs tarifelerinde en kısa mesafe ücreti 2,60 TL'den 3,50 TL'ye yükseltilmesi için karar alındı.

İSTANBUL'DA ULAŞIMA BÜYÜK ZAM!

 İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne (İBB) bağlı Afet Koordinasyon Merkezi’nde gerçekleşen Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) toplantısında; özel halk otobüsü, İETT, metro ve metrobüs tarifelerinde en kısa mesafe ücreti 2,60 TL’den 3,50 TL’ye yükseltilmesi için karar alındı.

İstanbul'da ulaşıma büyük zam! Otobüs, metro, metrobüs ücretleri ne kadar oldu?

İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İSTESOB) zammı duyurdu.

Birgün’de yer alan habere göre: 3 yıldır toplu taşıma ücretlerine zam yapılmadığını ifade eden esnaf temsilcileri, UKOME toplantısında elektronik bilet ücret tarifelerine yüzde 35 zam yapılmasını talep etti. Yapılan oylama sonucu, oy çokluğu ile elektronik bilet ücret tarifelerine yüzde 35 zam yapılmasına karar verildi.

UKOME’de alınan kararın nihai olmadığı belirtilirken ulaşım ücretlerine zam yapılmasının kesin olduğu ancak oranın değişebileceği ifade ediliyor.

Zam kararının yetkili isimlerin onayı ve imzasının ardından yüyülüğe gireceği belirtilirken, son sözü İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun söyleyeceği belirtiliyor

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x