İSTANBUL’UN TAŞI MEKKE’DE, GÜMÜŞHANE TAŞI İSTANBUL’DA YA ATATÜRK’ÜN NEREDEDİR?

26 Ağustos 2020 Çarşamba 10:28

İstanbul’un taşı kutsal beldelerde işte Arafat Müzdelife Mina’da bulunduğumuz sırada şeytan taşlamak İçin torbayı açtığımda içinde taşları görünce çok duygulandım.

İSTANBUL'UN TAŞI MEKKE'DE, GÜMÜŞHANE TAŞI İSTANBUL'DA YA ATATÜRK'ÜN NEREDEDİR?
Annem rahmetli kutsal yerlere kısmet olup gittiğimizde şeytan taşlamak İçin minik taş torbası vermişti. Torba içine İstanbul’dan bir kaç taş koymuştu.?

İstanbul’un taşı kutsal beldelerde işte Arafat Müzdelife Mina’da bulunduğumuz sırada şeytan taşlamak İçin torbayı açtığımda içinde taşları görünce çok duygulandım.

Taşları o kutsal bölgede uygun yerlere attım. Yani İstanbul’un ruhu Mekke’nin Medine’nin ruhudur. Fiziken de annem sayesinde taşlar kutsal beldelere hicret etmiştir. Bu aslında tesadüf değil tevafuk bir hadisedir. Türk milleti İslam’ı hayatlarına çok samimi yansıtıp model olmuş hayatlarını baskı zulüm yapmadan hep batıya doğru İslam güneşi gibi doğmuştur.

Güneş batıp karanlığa boğulsak da Atatürk’le kurtuluş savaşında yeniden Güneş doğdu.

Evet gerçeklerin güneş gibi doğma mecburiyeti vardır. Atatürk Akıl bilim hukuk demokrasi efsane milli direnç modelini hayata geçirmese nereden İnönü, Ecevit Demirel, Türkeş, Erbakan, Özal Erdoğan, Kılıçdaroğlu veya Bahçeli’yi nereden tanıyacaktık?

Yani hani Yunan, İngiliz, Fransız, İtalyan, Ermeni, Rus kendiliğinden ülkemizden gitse Vahdettin padişah olsaydı bu siyasilerimizden hangisini tanıma şansını bulacaktık?

Bugün en küçük bir eleştiriyi dahi siyasi linç sebebi görüp partileri babalarının çiftliği gibi tepe tepe kullanan yandaşlar nereden ikbal Servet şöhret koltuk bulacaklardı?

Evet Gümüşhane’den ceviz ısmarladık içinden taş çıktı belli ki yanlışlıkla koyulmuş hakkımı helal edip çıkan taşı sevdim onu yaseminlere emanet ettim. Çünkü biz memleketin taşını Yasemin kokusundan daha çok sever hisseder yaşarız.

İşte bizimki bir Sevda memleket sevdası hak hakikat Allah peygamber sevdasıdır. Akıl bilim hukuk Demokrasi ilkeleri tek aydınlık çıkış kapımızdır. Bu ilkeler ölçüsünde Türk milletine insanlık geleceğine karanlıklara bir şey söyleme ateş böceği mum ışığı gibi aydınlanma sevdasıdır.

Koltuk taht parti pırtı sizin olsun ama bizi Türk milletinin şahsında insana olan sevdamızdan asla vaz geçiremezsiniz. Robot olarak robotik yapay zeka vb. devrimleri yakalamak mümkün mü?

Adap edep töre içinde eleştiren konuşan farklı düşüneni siyasi manevi linç et prangalar vur kediyi farelere boğdur ve meydan oku bu devran daha ne kadar sürer?

Evet bir at bir meydanda en çok kırk sene oynar. Her ömrün koltuğun mutlaka bir sonu var koltuk ve makamlarını ölümsüz zanneden nicelerinin mezar yerleri bile belli değildir. Selam adam gibi adamlara selam hak hakikat ilke Ülkü sahibi gerçek Sevda erlerine, selam karşılıksız Sevda uğruna ömür tüketenlere!

Sabri Şenel

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x

Toplam Yorum Sayısı 2

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Lafebesi 2 ay önce yorumlandı

adam çıktı atatürkün itleri dedi siz hala adamalrın kuyruklarından ayrılmıyor terörüstlere yardı meden teroristlere terorist demeyenlere terörist tir diyor senin yerine söylenmesi gerekeni söylüyor sen hala ayrımcılık yapmayıonn düyorsun.kuş olsa anlar atatürkün itleri lafının kime söylendiğini sineye çekmez sen hala türklerden nefret eden zihniyete arka çıkıyorsun.böyle ters bir anlayış varmı

1 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Suleyman 2 ay önce yorumlandı

Ne kadar saçma sapan bir scıklams yapılmış, mantıklı olan ve Allaha kaderine iman etmiş olan bilir ki her hslukarda Allah o şahısların tanınması için velev ki halifelik ve padişahlık devam etseydi bile İngiliz modelini ele alarak söyleyebilirim onlar gene başbakan olacaklardı. Bunu anlayamamak ve idrak edememek bile kıt ksnsatliğin aklı ve düşünsel olarak argıcs tabiri caizse ahmaklıktır. Kısaca her olayı Atatürke mal etmek de bununla eşdeğerdir. Senin benim gibi bir beni adem ve sıradan biri. Bari yetmez mi onu tanrılalyırdıpınız. Ve Allaha şirk koştuğumuz.

0 Kişi beğendi.