İYTE Yaşam Merkezi için imzalar atıldı

20 Şubat 2013 Çarşamba 14:49

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü (İYTE)’ne yapılacak Lisansüstü Yaşam Merkezi’nin sözleşmesi imzalandı. Konaklama ve sosyal faaliyet mekanlarının bulunacağı merkezin, Temmuz 2014’te tamamlanarak hizmete girmesi öngörülüyor. İYTE...

İYTE Yaşam Merkezi için imzalar atıldı

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü (İYTE)’ne yapılacak Lisansüstü Yaşam Merkezi’nin sözleşmesi imzalandı. Konaklama ve sosyal faaliyet mekanlarının bulunacağı merkezin, Temmuz 2014’te tamamlanarak hizmete girmesi öngörülüyor.

İYTE kampüsüne inşa edilecek merkezinin sözleşmesi, Rektör Prof. Dr. Mustafa Güden ile Astra İzmir Yapı ve İşletmeciliği San. Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu üyeleri Nevzat Taşkın ve Kerem Mavituncalılar tarafından imzalandı. İmza töreninde konuşan Rektör Güden, bu projenin enstitü için çok önemli olduğunun altını çizdi. Öğrenciler tarafından sosyal yaşam alanı ihtiyacının her fırsatta dile getirildiğini söyleyen Prof. Dr. Güden, Lisansüstü Yaşam Merkezi’nin kampüs içi ve teknoparka yönelik mekanlar barındıracağını kaydetti. Önümüzdeki öğretim döneminde açılması planlanan merkezde, 500 kişinin kalabileceği odalar ve çeşitli sosyal faaliyet imkanları olacak. Merkezi, İYTE kampüsünün Çeşme kapısı girişinde yer alacak.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x