İzdihamın böylesi; 5 bin simit, 100 kilo börek ve bin poğaça dakikada bitti

11 Mayıs 2015 Pazartesi 16:28

Esnafların piri olarak kabul edilen Ahi Evran'ı anmak için düzenlenen Bursa Ahilik Kültürü Haftası ve Esnaf Bayramı etkinliklerine simit, gözleme ve poğaça izdihamı damgasını vurdu. Simitçiler Odası tarafından dağıtılan 5 bin simit,...

İzdihamın böylesi; 5 bin simit, 100 kilo börek ve bin poğaça dakikada bitti

Esnafların piri olarak kabul edilen Ahi Evran'ı anmak için düzenlenen Bursa Ahilik Kültürü Haftası ve Esnaf Bayramı etkinliklerine simit, gözleme ve poğaça izdihamı damgasını vurdu. Simitçiler Odası tarafından dağıtılan 5 bin simit, bin adet poğaça ve 100 kilo börekten tatmak isteyen vatandaşlar neredeyse birbirini ezdi. Cep telefonu kamerasıyla görüntülenen izdihamda, vatandaşlar dağıtılan gıdalardan almak için büyük çaba gösterdi.

Ücretsiz gıdaların dağıtıldığı şenliklerin vazgeçilmez görnütülerinden olan izdihamın son örneği Bursa'da yaşandı. Simit, poğaça ve börekten almak isteyenler birbiriyle yarıştı. Orhan Parkı'nda protokolün katılımıyla düzenlenen Ahi Bayramı'nda esnaflar kurdukları standartlarla halkla buluştu. Bursa Simitçiler Odası, bayram etkinlikleri kapsamında 5 bin simit, bin poğaça, 100 kilo börek dağıttı. Dağıtım esnasında izdiham yaşandı. Gıdalardan almak isteyenler birbirleriyle yarıştı. Dağıtılan gıdalar kısa sürede tükenirken, Bursa Simitçiler ve Unlu Madde İmalatçıları Odası Başkanı Erdal Pınar da yaşanan izdiham karşısında vatandaşlara "Sakin olun, herkese yeter." diye seslendi.

İzdihamda bazı vatandaşlar bir adet simit alıp geri çekilirken bazıları 5-6 simit almak için gayret gösterince ortaya izdiham görüntüleri ortaya çıktı.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x