İzmir'de 26 bin adet bozuk ilaç ele geçirildi

27 Aralık 2012 Perşembe 21:33

İzmir'de, Güvenlik Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından düzenlenen operasyonda, son kullanma tarihi geçmiş, insan sağlığını tehdit eden bozuk ilaçları satmak isteyen bir kişi gözaltına alındı. Şahsın işyerinde yapılan aramada 26...

İzmir'de 26 bin adet bozuk ilaç ele geçirildi

İzmir'de, Güvenlik Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından düzenlenen operasyonda, son kullanma tarihi geçmiş, insan sağlığını tehdit eden bozuk ilaçları satmak isteyen bir kişi gözaltına alındı. Şahsın işyerinde yapılan aramada 26 bin 396 adet son kullanma tarihi geçmiş bozuk ilaç ele geçirildi.

Bir ihbarı değerlendiren İzmir Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğü ekipleri, Konak ilçesinde bulunan bir işyerinde son kullanma tarihi geçmiş bozuk ilaçların piyasaya sürüldüğünü belirledi. Bunun üzerine harekete geçen polis, operasyon düzenlediği işyerinde, insanların sağlığını tehlikeye sokacak nitelikte toplam 26 bin 396 katarin, vermidon, gripin, aspirin, novalgin, panalgine ile cinsel içerikli haplar ele geçirdi. Bu ilaçları izinsiz ya da bozulmuş olarak satan işyeri sahibi hakkında yasal işlem başlatıldı.

Yorum Gönder

@name x