İzmir–İstanbul uçağında bomba araması

25 Nisan 2015 Cumartesi 15:04

İzmir–İstanbul seferini yapacak olan Onur Air’e ait uçağa binmek için bekleyen iki yolcu arasında geçen konuşmadan şüphelenen başka bir yolcunun ihbarı üzerine bomba araması yapılacağını öğrenildi. Arama için uçak, Adnan Menderes...

İzmir–İstanbul uçağında bomba araması

İzmir–İstanbul seferini yapacak olan Onur Air’e ait uçağa binmek için bekleyen iki yolcu arasında geçen konuşmadan şüphelenen başka bir yolcunun ihbarı üzerine bomba araması yapılacağını öğrenildi. Arama için uçak, Adnan Menderes Havalimanı’nda güvenli bir bölgeye çekildi.

İzmir’den İstanbul’a gitmek üzere saat 13.05'te havalanacak olan uçak, yolcuları almadan bomba araması için güvenli bölgeye çekildi. Bomba uzmanları, uçakta ve yolculara ait çantalarda arama yapmaya başladı. Aramanın, yolcular alınmaya hazırlanırken iki kişinin kendi aralarında, "uçakta bomba olabileceği" şeklindeki konuşmasını duyan başka bir yolcunun ihbarı sebebiyle yapıldığı öne sürüldü. Herhangi bir şey bulunmaması durumunda uçağın, yolcularını alıp İstanbul’a hareket edeceği belirtildi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x