Jandarma profesyonel dalgıç timi Söke'ye gönderildi

31 Ocak 2013 Perşembe 16:18

Jandarma Genel Komutanlığı Arama-Kurtarma Birimi'ne bağlı yaklaşık 20 kişilik profesyonel dalgıç timi, Büyük Menderes Nehri'ne düşen aileyi aramak için yola çıktı. Aydın'ın Söke ilçesinde geçen pazar günü Menderes Köprüsü'nden...

Jandarma profesyonel dalgıç timi Söke'ye gönderildi

Jandarma Genel Komutanlığı Arama-Kurtarma Birimi'ne bağlı yaklaşık 20 kişilik profesyonel dalgıç timi, Büyük Menderes Nehri'ne düşen aileyi aramak için yola çıktı. Aydın'ın Söke ilçesinde geçen pazar günü Menderes Köprüsü'nden arabalarıyla düştükleri belirlenen aile, bugüne kadarki aramalarda bulunamadı. Söke Belediyesi İtfaiye Arama Kurtarma, İzmir ve Aydın Sivil Savunma ile özel ekiplerin çalışmalarından henüz bir sonuç elde edilememesi üzerine Ankara'dan askeri ekip gönderildiği bildirildi.

Konu hakkında açıklama yapan Söke Kaymakamı Mehmet Demirezer, "Arslan ailesinin arama çalışmalarını daha da kapsamlı hale getirmek üzere Jandarma Genel Komutanlığı'nın ekibini davet ettik. Profesyonel ekip, gerekli tüm ekipmanlarıyla Söke'ye gelecek. Kayıp ailenin bir an önce bulunması en büyük dileğimiz." dedi.

Bu arada Söke Belediyesi tarafından kurulan çadırda, ailenin yakınlarıyla diğer gelenler ağırlanıyor. Mehmet Arslan (38) ve Necla Arslan (35) ile çocukları Eylül Arslan (11) ve Eyüp Arslan'ın (6) bulunduğu otomobil, köprüden geçerken sağanak yağmur sebebiyle taşan Büyük Menderes'in sularıyla sürüklenmişti. Olay, Söke Ovası Sulama Birliği Çatalarmut İstasyonu'na ait güvenlik kamerasına da yansımıştı.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x