Kaçak içki imal edilen eve operasyon düzenlendi

06 Mayıs 2015 Çarşamba 15:45

İzmir’in Menemen ilçesinde bir eve düzenlenen kaçak içki operasyonunda, 570 litre etil alkol ele geçirildi. Olayın zanlısı ise kaçtı.İl Jandarma Komutanlığı KOM Şube Müdürlüğü ve Menemen İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, Ş.A....

Kaçak içki imal edilen eve operasyon düzenlendi

İzmir’in Menemen ilçesinde bir eve düzenlenen kaçak içki operasyonunda, 570 litre etil alkol ele geçirildi. Olayın zanlısı ise kaçtı.

İl Jandarma Komutanlığı KOM Şube Müdürlüğü ve Menemen İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, Ş.A. isimli şahsın, Emiralem Mahallesi'ndeki evinde kaçak içki üretip piyasaya sürdüğü bilgisine ulaştı. Düzenlenen operasyonda kaçak alkollü içki üretiminde kullanılan 570 litre etil alkol, 1 adet damıtma makinesi, kaçak üretilen alkolün muhafazası için kullanılan 120 litrelik 9 adet bidon, 5 adet tüp, 1 adet elektronik hassas terazi, 1 adet galvanizli kap, 9 adet cam laboratuvar malzemesi, 20 kg. gıda aroması, kaçak içki üretiminde kullanılan plastik kap ve malzemelerle üretimi tamamlanmış ve piyasaya sürülmeye hazır 1 litrelik 72 şişe kaçak rakı, 1 litrelik 11 şişe kaçak viski ele geçirildi. Ele geçirilen malzemelerin piyasa değerinin 25 bin TL olduğu öğrenildi. Firarda olan zanlı Ş.A.'nın yakalanması için çalışmalar devam ediyor.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x