KADİR TOPBAŞ'IN DAMADI SAĞLIK SORUNLARI NEDENİYLE TAHLİYE EDİLMİŞ

04 Mayıs 2017 Perşembe 16:12

Bir zamanlar yeri göğü "Ergenekon" diye inletenleri hatırladık mı? Hani sonradan kumpas olduğu anlaşılmış ve olan içeride ölenlere olmuştu. Ki, ölenlerden bir kısmı da ağır hastaydı. Buna rağmen tahliye talepleri reddedilmişti. Bunları niye hatırlatıyoruz. İşte o kumpası kuran ve içerideki hasta insanlara bile acımayan çeteye üye olduğu iddiasıyla yargılanan şahıslardan biri (doğrudur veya yanlıştır, mahkeme belirleyecek) sağlık sorunları nedeniyle tahliye edilmiş. Tutuksuz yargılanmaya devam edilecek..istenen ceza ise ömür boyu hapis....

KADİR TOPBAŞ'IN DAMADI SAĞLIK SORUNLARI NEDENİYLE TAHLİYE EDİLMİŞ
İki önemli haberimiz var...

Nihayet AKP içindeki FETÖcülerin büyük tasfiye operasyonunun başladığı duyumları geliyor.

Diğer haber ise Kadir Topbaş'ın damadının tahliyesi hakkında... bu tahliyenin sağlık sorunları nedeniyle olduğu ifade ediliyor.

FETÖ davasında bugün çok konuşulacak bir tahliye gerçekleşti.  3'er kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istenen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın damadı Ömer Faruk Kavurmacı tahliye edildi.


İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın damadı Ömer Faruk Kavurmacı, sağlık sorunları gerekçe gösterilerek tahliye edildi.

Kavurmacı'nın avukatlarının sağlık sorunlarını gerekçe göstererek tahliye talebinde bulunduğu, talebi değerlendiren nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'nin de tahliye kararı verdiği belirtildi. Savcılığın tahliyeye itiraz ettiği ancak üst hakimliğin savcılığın itirazını reddettiği belirlendi.

TUSKON'a üye iş adamlarına yönelik aralarında Ömer Faruk Kavurmacı'nın da bulunduğu 86 kişi hakkında hazırlanan iddianame dün Başsavcılık tarafından onaylanmıştı.
İddianamede, firari şüpheliler Fetullah Gülen, Rıza Nur Meral ve Mustafa Muhammet Günay hakkında 'Anayasal düzeni değiştirmeye teşebbüs ve TBMM'yi ve Hükümeti yıkmaya teşebbüs' suçlarından 3'er kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istenirken, aralarında Ömer Faruk Kavurmacı ve Faruk Güllü'nün de bulunduğu 86 işadamının da 'Silahlı terör örgütü üyeliği' suçundan 7.5 yıldan 15'er yıla kadar hapis cezası talep edildi.

(Kaynak: Haber24)Yorum Gönder

@name x