Kadirlili Uzman Çavuş Mehmet Acar defnedildi

05 Ağustos 2015 Çarşamba 14:12

Şırnak’ta bölücü terör örgütü PKK tarafından yola döşenen mayının patlamasının ardından çıkan çatışmada şehit olan Uzman Çavuş Mehmet Acar Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde toprağa verildi.Dün akşam memleketi Kadirli’ye getirilen...

Kadirlili Uzman Çavuş Mehmet Acar defnedildi

Şırnak’ta bölücü terör örgütü PKK tarafından yola döşenen mayının patlamasının ardından çıkan çatışmada şehit olan Uzman Çavuş Mehmet Acar Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde toprağa verildi.

Dün akşam memleketi Kadirli’ye getirilen şehidin cenazesi bu sabah Kadirli İlçe Jandarma Komutanlığı önünde yapılan törenin ardından askerler tarafından omuzlara alınarak cenaze aracına konuldu.

Efe(6) ve Göksu(12) isminde iki erkek çocuğu bulunan şehidin yakınları tabutuna sarılarak sinir krizi geçirdi. İlçe Jandarma Komutanlığı önünde yapılan törenin ardından vatandaşlar mezarlığa kadar yürüyerek gitti. Fakat Gençlik ve Spor Bakanı Çağatay Kılıç aracıyla gitmeyi tercih etti.

Şehit cenazesi tekbirler ve gözyaşlarıyla toprağa verildi.

Cenaze törenine; Gençlik ve Spor Bakanı Çağatay Kılıç, Osmaniye MHP Milletvekili Ruhi Ersoy, Adana CHP Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlı Aka, Osmaniye Milletvekili Mücahit Durmuşoğlu, Kadirli Belediye Başkanı Ömer Tarhan, şehit yakınları askerler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x