Kafetaryaya çevrilen uçak rüzgar nedeniyle kuyruğuna oturdu

04 Haziran 2015 Perşembe 19:33

Konya Büyükşehir Belediyesi'nin kafeterya olarak hizmet vermek amacıyla hurda olarak satın aldığı ve restorasyonu tamamlanmak üzere olan Airbus A300 tipi uçak rüzgar nedeniyle kuyruğunun üzerine oturdu. Uçakta henüz kafeterya hizmeti başlamadığı...

Kafetaryaya çevrilen uçak rüzgar nedeniyle kuyruğuna oturdu

Konya Büyükşehir Belediyesi'nin kafeterya olarak hizmet vermek amacıyla hurda olarak satın aldığı ve restorasyonu tamamlanmak üzere olan Airbus A300 tipi uçak rüzgar nedeniyle kuyruğunun üzerine oturdu. Uçakta henüz kafeterya hizmeti başlamadığı için olayda ölü veya yaralının olmadığı öğrenildi.

Atatürk Havalimanı'ndan parçalar halinde Konya'ya getirilen uçak, Ankara yolu üzerindeki Türk Yıldızları Parkı'na yerleştirilmişti. Bir yılı aşkın bir süredir parçaları birleştirilen uçak, akşam saatlerinde rüzgarın etkisiyle burnu havaya kalktı. Kullanım ömrünü tamamladıktan sonra hurdaya ayrılan Airbus A300 tipi kargo uçağı, 54 metre boyunda ve 50 metre kanat genişliği özelliğine sahip. Türk Yıldızları Parkı'nda birleştirilmeye başlanan yolcu uçağı 350 kişilik kafeterya olarak hizmet vermesi planlanıyordu.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x