Kahvehanelerde av ve yaban hayatına dair bilinçlendirme

06 Ağustos 2015 Perşembe 14:00

Av sezonunun yaklaşmasıyla birlikte muhtemel kaçak ve bilinçsiz avlanmanın önüne geçmek için kahvehanelerde bilinçlendirme çalışmaları başladı. Bu kapsamda Orman ve Su İşleri Bakanlığı 2. Bölge Müdürlüğü'ne bağlı Yalova’da...

Kahvehanelerde av ve yaban hayatına dair bilinçlendirme

Av sezonunun yaklaşmasıyla birlikte muhtemel kaçak ve bilinçsiz avlanmanın önüne geçmek için kahvehanelerde bilinçlendirme çalışmaları başladı. Bu kapsamda Orman ve Su İşleri Bakanlığı 2. Bölge Müdürlüğü'ne bağlı Yalova’da av ve yaban hayatına dair bilinçlendirme çalışmaları başlatıldı.

2. Bölge Müdürlüğü'nce av ve yaban hayatı varlıklarının korunması ve devamlılığı, sürdürülebilirliği ve gelecek nesillere aktarılması için yapılan çalışmalar devam ediyor. Bu çalışmalar ile tabii kaynaklar ve sınırlı olan av popülasyonunun kayıtlı ve eğitimli, bilinçli avcılarla izin verilerek daha etkin korunması hedefleniyor.

Yalova Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü'nce bastırılan avcılıkla ilgili bilgilendirme afişleri avcı dernekleri, köy muhtarlıkları ve kahvehane gibi mekanlara dağıtıldı.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x