Kamu araçlarının siyaset için kullanıma hazırlanması tepki çekti

30 Nisan 2015 Perşembe 15:15

Başbakan ve AK Parti Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nun Çankırı'da düzenleyeceği miting öncesinde kamu araçlarının parti çalışmalarında kullanıldığı iddia edildi. İddiaya göre; Çankırı Valisi Vahdettin Özcan, Başbakan ve AK Parti...

Kamu araçlarının siyaset için kullanıma hazırlanması tepki çekti

Başbakan ve AK Parti Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nun Çankırı'da düzenleyeceği miting öncesinde kamu araçlarının parti çalışmalarında kullanıldığı iddia edildi.

İddiaya göre; Çankırı Valisi Vahdettin Özcan, Başbakan ve AK Parti Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nun Çankırı'da düzenleyeceği miting öncesinde ildeki kamu olanaklarını seferber ettiği öne sürüldü. Resmi kurumlara ait bazı araçların üzerinde bulunan yazıları bantlarla kapatan görevliler, araçları siyasi çalışmalarda kullanmaya başladı.

Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) Çankırı İl Başkanı Çetin Kapdan, kamu araçlarının plakalarının sivil plaka ile değiştirildiği, resmi yazıların üzerini bantla kapatılarak başbakanın mitingi için göreve hazır hale getirildiği iddiasında bulunarak, "Elimizde fotoğraflar var. Plakayı girdiğiniz zaman vergi dairesi çıkıyor. Böyle kepazelik olmaz! MHP rüzgârını gördükleri için ellerindeki imkanları ahlaksızca kullanıyorlar" dedi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x