Kan davalı ailelerin tarlalarında cephanelik çıktı

14 Nisan 2015 Salı 13:42

Diyarbakır’da geçen başlayan bir kan davasının tarafı iki ailenin çok sayıda silah ve mühimmat temin ederek tarlalarına gömdükleri ortaya çıktı. Jandarma, düzenlediği operasyonda tarlalara gömülmüş 5 silah ile çok sayıda mühimmat...

Kan davalı ailelerin tarlalarında cephanelik çıktı

Diyarbakır’da geçen başlayan bir kan davasının tarafı iki ailenin çok sayıda silah ve mühimmat temin ederek tarlalarına gömdükleri ortaya çıktı. Jandarma, düzenlediği operasyonda tarlalara gömülmüş 5 silah ile çok sayıda mühimmat ele geçildi.

Alınan bilgiye göre, Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı Bağlar ilçesi Karahan köyünde iki aile arasında geçen meydana gelen kasten öldürme ve yaralama olayında kullanılan silahlar düzenlenen operasyonla ele geçirildi. Bağlar ilçesi Karahan köyünde 2 farklı bölgede yapılan aramaya zırhlı araçlar destek verdi. Aramaya Jandarma Özel Harekat Timleri, Bomba ve Mayın Arama Köpeği, Bağlar İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, Jandarma KOM ve İstihbarat Şube ekipleri de katıldı. Eş zamanlı olarak 12 noktada icra edilen aramada bomba ve mayın arama köpekleri Alaz ve Dere tarafından silah ve mühimmatlar bulundu. Aramada bir kalaşnikof, 3 piyade tüfeği, bir tabanca, 3 kalaşnikof şarjörü, 2 piyade tüfeği şarjörü, 219 adet 7.62 mm kalaşnikof piyade tüfeği fişeği, 125 adet 7.62 mm piyade tüfeği fişeği, bir tabanca şarjörü ve 3 tabanca kılıfı ele geçirildi. Olayla ilgili olarak adli ve mülki makamlara bilgi verildiği, ele geçirilen silah ve mühimmatlara el konulduğu açıklandı.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x