Kapalıçarşı'da yangın çıktı

23 Aralık 2012 Pazar 18:47

Tarihi Kapalıçarşı'nın Örücüler Kapısı'ndan girilen bölümünün yakınında, özel güvenlikçilere ait olduğu bildirilen derme-çatma yapıda henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı.    Yangının itfaiye merkezine...

Kapalıçarşı'da yangın çıktı

Tarihi Kapalıçarşı'nın Örücüler Kapısı'ndan girilen bölümünün yakınında, özel güvenlikçilere ait olduğu bildirilen derme-çatma yapıda henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı.

    Yangının itfaiye merkezine bildirilmesi üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Yangına Beyoğlu, Fatih, Bakırköy ve Eminönü itfaiye ekipleri müdahale etti. İtfaiye ekiplerin zamanında müdahale etmesiyle yangının Kapalıçarşı'daki dükkanlara sıçraması engellendi. İtfaiye ekipleri, sokakların dar olması nedeniyle yangına ulaşmada zorluk yaşadı. İtfaiye ekipleri, yangına Örücüler Kapısı'ndan yaklaşık 80 metrelik su hortumlarıyla müdahale etti. Yangın nedeniyle derme-çatma yapı ve çevresindeki birkaç dükkanda maddi hasar oluştu.

    Çevre esnafı yangın anını anlattı. Esnaf, "Kapalıçarşı'da 50 metre ileride yangın çıktı. İtfaiye ekipleri Beyazıt kapısına yönlendirildiği için biraz gecikme oldu. Hortumları elleriyle taşıyarak müdahale ettiler. Geç kalmadılar. Yönlendirme yanlış olduğu için sıkıntı oldu. Yoldaki bariyerler yangın yerine ulaşmalarında sıkıntı oluşturdu. Çarşının kendi itfaiyesi ve güvenliği de müdahale etti. İtfaiye ekipleri yangına zamanında müdahale etti." dedi.

    Ayrıca olay yerine, dükkan sahiplerinin geldiği görüldü. İtfaiye ekiplerin çalışmaları sonucu yangın kontrol altına alınırken, doğabilecek olumsuzluklara karşı ambulans ekipleri de hazır bekletildi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x