Kapıkule yolunda 18 Mynmar’lı kaçak yakalandı

07 Mayıs 2015 Perşembe 09:47

Kapıkule Sınır Kapısı’nda giden uluslararası yol üzerinde jandarmanın yaptığı yol kontrolünde bir araç içerisinde 18 Mynmar (Burma) uyruklu kaçak yakalandı.Gelişmiş Avrupa ülkelerine geçme hayali ile yola çıkan kaçaklar, bir organizatörle...

Kapıkule yolunda 18 Mynmar'lı kaçak yakalandı

Kapıkule Sınır Kapısı’nda giden uluslararası yol üzerinde jandarmanın yaptığı yol kontrolünde bir araç içerisinde 18 Mynmar (Burma) uyruklu kaçak yakalandı.

Gelişmiş Avrupa ülkelerine geçme hayali ile yola çıkan kaçaklar, bir organizatörle birlikte İstanbul plakalı bir araçla Edirne’ye geldi. Buradan Türkiye ile Bulgaristan arasındaki sınır bölgesine geçmek isteyen kaçaklar Kapıkule’ye giden yolda ilerlemeye başladı. Araç, merkeze bağlı Kemalköy mevkiinde jandarmanın yaptığı yol kontrolüne takıldı.

Jandarmanın şüphe üzerine durdurduğu araçta 18 kaçak yakalandı. Kaçaklara organizatörlük yapan A.D. isimli şahıs gözaltına alındı. Yakalanan kaçaklar sınır dışı edilmek üzere Edirne Emniyet Müdürlüğü Yabancılar Şube Müdürlüğü’ne teslim ederken gözaltında bulunan şahıs ise, jandarmadaki işlemlerinin ardından adliye sevk edildi.

Adliye çıkartılan şahıs, mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x