Kapıkule’de bir şahsın üzerinde cephanelik çıktı

03 Nisan 2015 Cuma 11:28

Kapıkule Sınır Kapısı’nda bir şahsın yapılan üst aramasında toplam bin 510 adet kalaşnikof ve tabanca mermisi ele geçirildi. Türkiye’ye giriş yapmak üzere gümrük sahasına giren Türk uyruklu M.H.K isimli şahsın kullandığı Bulgar...

Kapıkule'de bir şahsın üzerinde cephanelik çıktı

Kapıkule Sınır Kapısı’nda bir şahsın yapılan üst aramasında toplam bin 510 adet kalaşnikof ve tabanca mermisi ele geçirildi.

Türkiye’ye giriş yapmak üzere gümrük sahasına giren Türk uyruklu M.H.K isimli şahsın kullandığı Bulgar plakalı araç gümrük görevlileri tarafından şüphe üzerine durduruldu. Risk analizi kapsamında x-ray taramasından geçirilen araçta şüpheli bir bulguya rastlanmadı. Aracın taramadan geçirildiği sırada sürücünün hareketlerinden şüphe eden ekipler, şahsın üst aramasını yaptı. Yapılan arama sonucunda şahsın vücuduna sarılmış vaziyette bin 260 adet kalaşnikof ve çantasında ise 250 adet tabanca mermisi bulundu. Olayla ilgili olarak şahıs gözaltına alındı. Sürücünün yurtiçi ve yurt dışındaki kişi veya örgütlerle bağlantısı olup olmadığının belirlenmesi amacıyla soruşturma başlatıldı.
Gümrükteki işlemleri tamamlanan Türk uyruklu sürücü M.H.K. çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x