Karaman’da parklar güneş enerjisi ile aydınlatılacak

02 Ocak 2013 Çarşamba 13:33

Karaman'da park ve bahçeler güneş enerjisi ile aydınlatılacak. Karaman Belediye Başkanı Kâmil Uğurlu, bu yıl hayata geçirilecek proje ile kentte bulunan tüm park ve bahçelerin güneş enerjisinden üretilecek enerjiyle aydınlatılacağını...

Karaman'da parklar güneş enerjisi ile aydınlatılacak

Karaman'da park ve bahçeler güneş enerjisi ile aydınlatılacak. Karaman Belediye Başkanı Kâmil Uğurlu, bu yıl hayata geçirilecek proje ile kentte bulunan tüm park ve bahçelerin güneş enerjisinden üretilecek enerjiyle aydınlatılacağını bildirdi.

        Başkan Uğurlu, yaptığı yazılı açıklamada, güneş enerjisinin günümüzde enerji sektörünün yeni gözdesi olduğunu belirtti.
Karaman Belediyesi olarak elektrik faturalarını en aza indirgemek ve bitmez kaynaktan faydalanabilmek için bir proje hazırladıklarını ifade eden Uğurlu, ''Park ve bahçelerimizin aydınlatılması için kullanılan elektrik enerjisinin belediyemiz bütçesine hatırı sayılır bir yükü var. Park ve bahçelerin güneş enerjisinden üretilen elektrik ile aydınlatılması için araştırmalar yaptık. Yurt içinde ve yurt dışında bu tür uygulamaların yapıldığı yerleri gezdik. Bir proje hazırladık. Bu projeyi Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na sunduk. Onaylanmasını bekliyoruz. Onaydan çıkar çıkmaz çalışmalar başlayacak. İnşallah 2013 yılında park ve bahçelerimiz güneş enerjisinden üretilen elektrik enerjisi ile aydınlatılacak. Bu uygulamadan yaptığımız tasarrufla daha başka hizmetler üretme fırsatı bulacağız.'' dedi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x