Kargo şubesinde kimyasal gaz sızıntısı meydana geldi

13 Mayıs 2015 Çarşamba 16:41

Çankırı’da bir kargo firmasında meydana gelen kimyasal gaz sızıntısından bir kişi etkilenerek hastaneye kaldırıldı. Alınan bilgiye göre, olay saat 15.30 sıralarında Cumhuriyet Mahallesi Tevfik Fikret Caddesi üzerinde bulunan bir kargo şubesinde...

Kargo şubesinde kimyasal gaz sızıntısı meydana geldi

Çankırı’da bir kargo firmasında meydana gelen kimyasal gaz sızıntısından bir kişi etkilenerek hastaneye kaldırıldı.

Alınan bilgiye göre, olay saat 15.30 sıralarında Cumhuriyet Mahallesi Tevfik Fikret Caddesi üzerinde bulunan bir kargo şubesinde meydana geldi. Gönderilmek üzere bidona konulan kimyasal tarım ilacının bilinmeyen bir nedenden dolayı sızması sonucu A.S. adlı kargo çalışanı etkilenerek Çankırı Devlet Hastanesine kaldırıldı. Kargo çalışanlarının güvenlik güçlerine haber vermesi sonucu olay yerine çok sayıda polis sevk edildi. Geniş güvenlik önleminin alındığı cadde yaya ve araç trafiğine kapatıldı. Polis ekipleri megafon ile çevredeki vatandaşları olay yerine yaklaşmamaları konusunda uyardı.

Olay yerine gelen AFAD ekipleri özel giysileri ile kimyasal gazın sızıntı yaptığı yerde incelemelerde bulundu. Çankırı AFAD Şube Müdürü Hakan Köroğlu konu ile ilgili bir açıklama yaparak “Gerekli tedbirler alındı kimyasal tarım ilacının temizleme çalışmalarını yapacağız. Durumdan etkilenen bir arkadaş var hastane kaldırılmış durumunda, şu an bir sıkıntı yok. Bize gelen ihbarda bidonda meydana gelen küçük bir sızıntı bu sızıntıya maruz kalan bir arkadaşımız var. Herhangi bir korkulacak durum yok. Arkadaşımızın durumu da aldığımız bilgilere göre iyi” ifadelerini kullandı.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x