Karıştığı cinayetin ardından yürüyerek Bursa'ya giden sanığa hapis

22 Mayıs 2013 Çarşamba 12:20

İzmir'in Buca ilçesinde, 7 Ağustos 2012 tarihinde birlikte alkol aldığı Sacit Kırgın'ı sopayla başına vurup öldürdüğü, Taner Kuru'yu da yaraladığı iddiasıyla tutuklu yargılanan Ufuk Tokay, 15 yıl 7 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı.Olay,...

Karıştığı cinayetin ardından yürüyerek Bursa'ya giden sanığa hapis

İzmir'in Buca ilçesinde, 7 Ağustos 2012 tarihinde birlikte alkol aldığı Sacit Kırgın'ı sopayla başına vurup öldürdüğü, Taner Kuru'yu da yaraladığı iddiasıyla tutuklu yargılanan Ufuk Tokay, 15 yıl 7 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı.

Olay, Şirinyer semtinde meydana geldi. Tokay, iddiaya göre aralarında husumet olan Kırgın ve arkadaşı Kuru’yu konuşmak için boş bir araziye götürdü. Burada birlikte alkol alan üçlü arasında kavga çıktı. Tokay, eline geçirdiği sopayla Kırgın ve Kuru'yu yaraladı. Kuru, kurtulup yardım istedi. Olay yerine gelen sağlık ekibinin müdahalesine rağmen yaralılardan Kırgın ise başına aldığı sopa darbeleri sonucu hayatını kaybetti. Olaydan sonra kaçan Ufuk Tokay, 20 gün sonra yaklaşık 320 kilometre yürüyerek gittiği Bursa'da yakalandı. İzmir 11. Ağır Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıkarılan Tokay'ın yargılandığı davanın karar duruşması yapıldı. Duruşmada, tutuklu sanık Tokay ve avukatı hazır bulundu. Mahkeme Başkanı Hakim Erhan Atlı, İzmir Adli Tıp Kurumu'ndan gelen rapora göre sanığın cezai ehliyetinin tam olduğunu belirtti. Suçlamayı kabul etmeyen Ufuk Tokay ise tahliyesini istedi. Mahkeme heyeti, sanığın suç aleti sopada parmak izi bulunduğunu, olaydan sonra da kaçtığını belirterek cinayet suçundan müebbet hapis verdi. Duruşmalardaki iyi hali ve maktulün sanığa daha önceden taşla saldırdığını gözönüne alarak cezayı 15 yıla düşürdü. Ayrıca Taner Kuru'yu yaralamaktan 7 ay 15 gün hapis cezasına çarptırdı.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x