'Karne hediyesi' bisikletin çalınma anı güvenlik kamerasında

03 Temmuz 2015 Cuma 06:58

Ankara’da 'karne hediyesi' olarak alındığı belirtilen bisikletin çalınma anı güvenlik kamerasına yansıdı. Olay, dün saat 00.30 sıralarında, Mamak'ta Yeni Bayındır Mahallesi’ndeki bir apartmanda meydana geldi. Kimliği belirsiz şahıs,...

'Karne hediyesi' bisikletin çalınma anı güvenlik kamerasında

Ankara’da 'karne hediyesi' olarak alındığı belirtilen bisikletin çalınma anı güvenlik kamerasına yansıdı.

Olay, dün saat 00.30 sıralarında, Mamak'ta Yeni Bayındır Mahallesi’ndeki bir apartmanda meydana geldi. Kimliği belirsiz şahıs, apartmana önce gözlem amaçlı girdi. İçerideki bisikleti gözüne kestiren zanlı, bisikletin bulunduğu yeri gören güvenlik kamerasını eliyle aşağıya eğdi. Şahıs, apartmandan ayrıldıktan bir süre sonra bu sefer montuyla yüzünü kapatmış bir şekilde geri geldi. Giriş katta bulunan bisikleti alıp yavaş yavaş uzaklaştı. O anlar güvenlik kameraları tarafından kaydedildi.

Oğluna bisikleti karne hediyesi olarak alan baba Tuğrul Demirci, "Dün sahur saatlerinde mahallemize bir hırsız gelmiş. Binamıza giriş yapmış. Bisiklet çalıyormuş bu hırsız. Mahallemizin birçok binasına girmiş tabi. Mahallemizde birçok hırsızlık olayı yaşanmakta. Kömürlüklere giriliyor, evlere giriliyor. Binamıza girmiş işte dün gece. Sabahleyin bisikletin olmadığını fark ettik. Güvenlik kamerasını incelediğimizde işte sahur vaktinde bisikletin çalındığını öğrendik. Polise başvurduk, kamera kayıtlarını polise teslim ettik" dedi. Karne hediyesi çalınan 9 yaşındaki Mehmet Sadık Demirci ise, "Bisikletim çalındığı için üzgünüm. Babam bana karne hediyesi olarak almıştı. Çok istiyordum ama çalındı. Çok üzgünüm. Hiç istemezdim böyle olmasını” şeklinde konuştu.

Polis ekipleri, olaya karışan şahsı yakalamak için çalışma başlattı.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x