KAÜ’de öğretim üyesi sayısı son 3 yılda iki kat arttı

15 Şubat 2013 Cuma 10:28

Kars Kafkas Üniversitesi (KAÜ) Öğretim Elemanları Derneği Başkanı Yrd. Doç. Dr. İlhami Ege, son 3 yılda öğretim üyesi sayısının 2 kat arttığı üniversitelerinin durağan yapıdan dinamik yapıya geçtiğini söyledi.        Yrd....

KAÜ'de öğretim üyesi sayısı son 3 yılda iki kat arttı

Kars Kafkas Üniversitesi (KAÜ) Öğretim Elemanları Derneği Başkanı Yrd. Doç. Dr. İlhami Ege, son 3 yılda öğretim üyesi sayısının 2 kat arttığı üniversitelerinin durağan yapıdan dinamik yapıya geçtiğini söyledi.

        Yrd. Doç. Dr. İlhami Ege, KAÜ’nün kuruluş tarihi olan 1992’den 2010’a kadar 18 yıllık zaman diliminde ancak 176 olan öğretim üyesi sayısının, 2010 yılından bugüne kadar ciddi bir değişim göstererek 300’ü aştığını ifade etti.

        Bu artış ile yeni bölümlerin açıldığını ve beraberinde öğrenci sayısının da arttığını belirten Ege, “Bu artış hem öğrencilerimiz, hem de rekabet edebilir bir üniversite için olumlu bir gelişmedir. Bu rakamlar, Kafkas Üniversitesi'nin durağan bir yapıdan dinamik yapıya geçtiğinin işaretidir. Yanı sıra Kars esnafımız için ekonomik anlamda önemlidir.” dedi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x