Kaynarcalılar, Sapanca Gölü'nün suyuna 1 ay içinde kavuşacak

23 Ocak 2013 Çarşamba 18:03

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürü Rüstem Keleş, Kaynarca isale hattının çalışmalarında sona gelindiğini belirterek; "İsale hattı bir ay içerisinde hizmet vermeye başlayacak" dedi.Keleş, yaptığı...

Kaynarcalılar, Sapanca Gölü'nün suyuna 1 ay içinde kavuşacak

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürü Rüstem Keleş, Kaynarca isale hattının çalışmalarında sona gelindiğini belirterek; "İsale hattı bir ay içerisinde hizmet vermeye başlayacak" dedi.

Keleş, yaptığı açıklamada, Kaynarca’nın içmesuyu problemlerini kesin çözüme kavuşturmak için hayata geçirilen Kaynarca İçmesuyu İsale Hattı tamamlanma aşamasına geldiğini ifade etti.Kaynarca'ya Sapanca Gölü’nden temin edilen suyu ulaştırmak için başlattıkları projenin büyük ölçüde tamamlandığını kaydeden Keleş, şunları dedi; "Proje kapsamında 350 milimetre çapında 30 kilometre uzunluğunda isale hattı döşendi. 6,5 milyon TL’lik bu isale hattı, Hızırilyas Tepesi’nde yapımı son aşamaya gelen arıtma tesisinde arıtılmış dünya standartlarındaki içmesuyunu Kaynarcalılara ulaştıracak. Kaynarca’nın içmesuyu sorununu kesin bir çözüme kavuşturacak bu proje bir ay içerisinde hizmet vermeye başlayacak."

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x