Kayseri'de kaldırımlar üç boyutlu resimlerle süsleniyor

04 Mayıs 2013 Cumartesi 10:48

Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin davetlisi olarak gelen ve sokaklara çizdiği üç boyutlu resimlerle adından söz ettiren ressam Sadık İşbilen, şehre okyanus getirdi. Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, İşbilen'i ziyaret ederek...

Kayseri'de kaldırımlar üç boyutlu resimlerle süsleniyor

Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin davetlisi olarak gelen ve sokaklara çizdiği üç boyutlu resimlerle adından söz ettiren ressam Sadık İşbilen, şehre okyanus getirdi. Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, İşbilen'i ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Raylı sistemin Büyükşehir Belediyesi durağı önündeki alanda çalışmalara başlayan sokak ressamı İşbilen, kaldırıma üç boyutlu okyanus resmi çizerek farklı bir şehir dekoruna imza attı. Resimlerinde akrilik ve yağlı boya kullanan İşbilen, çeşitli illerinde de benzer çalışmalar yürüttüğünü ancak ilk defa bir belediyenin davetlisi olarak resimlerini gösterme fırsatı bulduğunu söyledi. İşbilen, "Daha önce gittiğim illerde, belediyelerden bir destek görmemiştim. Kayseri'deki manzara, beni oldukça mutlu etti. Öyle anlaşılıyor ki Başkan Mehmet Özhaseki, sanata ve sanatçıya büyük önem veriyor." dedi. Çalışma yaptığı alanın sokak resmi açısından oldukça uygun olduğunu kaydeden Sadık İşbilen, Kayseri'yi çok beğendiğini sözlerine ekledi.

Başkan Özhaseki de şehirdeki altyapı ve üstyapı yatırımlarının tamamlanmasıyla birlikte dekoratif süslemelere ve keyifli projelere sıra geldiğini ifade ederek, "Şehrimizin kaldırımlarını değişik dekorlarla, manzaralarla süsleyeceğiz. Bugün burada çok farklı bir çalışmaya imza atıyoruz. Üç boyutlu bir okyanus çiziyor sanatçı arkadaşımız. Sanki kaldırımda yürürken suya düşecekmişsiniz gibi oluyor." şeklinde konuştu.

Üç boyutlu okyanus resmine büyük ilgi gösteren vatandaşlar da çalışmayı dikkatle seyretti ve fotoğraf çektirdi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x