Kenan Evren'in İsmi Siliniyor

27 Kasım 2019 Çarşamba 11:03

12 Eylül darbe döneminin baş aktörü Kenan Evren’in adı, Ankara’nın Evren ilçesi dahil olmak üzere okul, cadde, sokak, mahalle, köy ve kışlalardan siliniyor.

Kenan Evren'in İsmi Siliniyor

 CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol'un, Kenan Evren'in adının silinmesini TBMM'de gündeme getirdi. Öneriye bütün partilerin temsilcileri destek verdi.

Erol, “12 Eylül TBMM'yi kapattı, parti genel başkanlarını tutukladı. 650 bin kişi gözaltına alındı, 230 bin kişi sıkıyönetimde yargılandı. Ama bugün Kenan Evren'in adı Ankara'nın bir ilçesinde var. Okullarda, kışlalarda, meydanlarda var. Evren adının hiçbir şekilde yaşaması doğru değildir'' dedi.

'DERHAL FAALİYETE GEÇİLMELİ'

İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, “Bir darbecinin isminin sokaklarda, caddelerde bulunmasını hazmedemiyorum'' derken, MHP Grup Başkanvekili Levent Bülbül de ‘'Kenan Evren isminin birtakım yerlerde olmasını bizler de kabul edecek değiliz. Derhâl faaliyete geçilmelidir'' dedi.

'İDARELERİ GÖREVE DAVET EDİYORUZ'

AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan da CHP'ye teşekkür ederek, “CHP'nin bu önerisi yerinde ve doğrudur. Bütün belediye meclisleri tersine işlem yapıp, Kenan Evren caddesi, mahallesi, ilçesi, ne varsa bu isimler milletimizin vicdanında karşılık bulacak örnek şahsiyetlerin ismiyle değiştirilmeli. CHP'ye teşekkür ediyor ve belediye meclisleri ile idareleri göreve davet ediyoruz” dedi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x

Toplam Yorum Sayısı 1

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Tırak Kor 11 ay önce yorumlandı

evet.darblere yapıldığında hep söyledim.önce askerin darbesine *şapka çıkartan.cehape.nin tbmm deki olanların alkışları ve biatı ile başlar sonra cehape tandanslı.akademisyen-ilahiyatçı-odalar-meslek kurluşları şakşaklar...sonra darbeler hafifleşince ..bu darbe yapanların önlerini konforlu şekilde tutanlar bu defa darbecilere *ilk küfür edenler olur.bu hamset hep böyle gelmiş ve gitmiştir.yine bunu yıkan.ulu önderimiz gazi recep tayyip erdoğan beyefendi hazretleri olmuştur..unutmayınız bunu

0 Kişi beğendi.