‘Kestirmeden geçeyim’ derken cipiyle dere ortasında mahsur kaldı

29 Mart 2013 Cuma 11:18

Bursa’da, bir işadamı iş yerine ‘Kestirmeden gideyim’ derken Odunluk Mahallesi’ndeki Nilüfer Deresi’nde mahsur kaldı. İtfaiye ekiplerinin yaklaşık bir saatlik çalışması sonucu karaya çıkartılan Serkan Genç, “Her zaman kullandığım...

‘Kestirmeden geçeyim' derken cipiyle dere ortasında mahsur kaldı

Bursa’da, bir işadamı iş yerine ‘Kestirmeden gideyim’ derken Odunluk Mahallesi’ndeki Nilüfer Deresi’nde mahsur kaldı. İtfaiye ekiplerinin yaklaşık bir saatlik çalışması sonucu karaya çıkartılan Serkan Genç, “Her zaman kullandığım yoldu. Dere suyunun seviyesi yükselmiş.” dedi.

Sabah saatlerinde, Bursa Emniyet Müdürlüğü 155 Polis imdat Hattı’na gelen gelen ihbarda bir kişinin Nilüfer Deresi’nde mahsur kaldığı bildirildi. İhbar üzerine polis ve itfaiye ekipleri harekete geçti. Bir inşaat firması sahibi olduğu öğrenilen Serkan Genç'in 34 DVM 74 plakalı cipiyle dere ortasında mahsur kaldığını gören Bursa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’na bağlı ekipler, çelik halatla cipi kurtarmaya çalıştı. İçerisi su dolan cipin üzerine çıkarak kurtarma operasyonunun bitmesini bekleyen Genç, cipten dereye düşen evrakları da itfaiye ekiplerinden aldı. İtfaiyenin operasyonu sonucu karaya çıkartılan cipten inen Serkan Genç, “Her zaman kullandığım yoldu. İş yerime kestirmeden gitmek için kullanıyordum. Dere suyunun yükseldiğini bilmiyordum. Su seviyesi yükselmiş. Cipin içerisi su dolunca araç çalışmadı. Çalışmayınca da dere ortasında mahsur kaldım.” dedi.

Derenin üst tarafında bulunan Dikkaldırım Mahalle Muhtarı Mustafa Özderya "Burada benzer olaylar sık sık oluyor. Vatandaşlarımız kestirme yolu kullanayım derken mahsur kalıyorlar. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nın bir köprü çalışması var. Köprü bitince bu tür sıkıntılar da son bulacak." diye konuştu.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x