KIBRIS BARIŞ HAREKATI'NIN SEYRİNİ DEĞİŞTİREN KOMUTAN BUNU HİÇ HAK ETMEDİ!

22 Temmuz 2020 Çarşamba 06:17

20 TEMMUZ KIBRIS HAREKATI DENİNCE YÜZBAŞI MUZAFFER TEKİN, BUGÜN BU KAHRAMANI ÖZELLİKLE HATIRLAMAK GEREK! TAŞERON FETÖNÜN KUMPASI İLE SAVCISI OLDUKLARI ERGENEKON DAVASINDAN 5 YILI AŞKIN HAPİSLERDE ÇİLE ÇEKİP, KANSER OLUP, RAHMETLİ OLAN BU KAHRAMANI BİLENLER; BU KUMPASLARDA ALDATILANLARLA, KİM BİLİR BELKİDE ALDATANLARLA NASIL BERABER OLURLAR?..

KIBRIS BARIŞ HAREKATI'NIN SEYRİNİ DEĞİŞTİREN KOMUTAN BUNU HİÇ HAK ETMEDİ!
Ergenekon tertibi ile 5 yılı aşkın süre tutuklu kalan Kıbrıs gazisi emekli yüzbaşı Muzaffer Tekin tedavi gördüğü hastanede 2 NİSAN 2015'de hayatını kaybetmişti. Tekin, Silivri Cezaevi'nde kansere yakalanmıştı.
Kumpasla hedef alındıktan sonra ceza evi şartlarında kanser olan Tekin, tahliye olduğu günden beri yoğun tedavi görüyordu.
Emekli Yüzbaşı Muzaffer Tekin, Kıbrıs Barış Harekatı'nda Kıbrıs topraklarına ilk ayak basan ve en çok çatışmaya giren ekiplere komuta etmişti. Adaya yapılan çıkarmada henüz 24 yaşında genç bir subay olan Muzaffer Tekin, üstlendiği kritik görev ile "Kıbrıs Barış Harekâtının seyrini değiştiren subay" oldu. "Üstün cesaret ve feragat madalyası" ile ödüllendirildi. Kıbrıslılar, Tekin'in komuta ettiği ekibin cephe taarruzu ile ele geçirdiği tepeye de onun anısına "Zafer tepe!" ismini vermişti. Kabri Nakkaştepe mezarlığındadır.
ALLAH RAHMET EYLESİN, MEKANI CENNET OLSUN. EL FATİHA.
Kahramanlık ne yalnız bir yükseliş demektir,
Ne de yıldızlar gibi parlayıp sönmektir.
Bunun için ölüme bir atılış gerekir.
Atıldıktan sonra bir daha dönmemektir...ATSIZ
Kimsenin yaptığı kalmaz yanına
Dokunur mutlaka, tatlı canına
Bugün olmasa da, kalır yarına
Bunların hesabı, sorulur bir gün
Hak nizam elbette, kurulur bir gün.

Seçkin ERDOĞAN
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x

Toplam Yorum Sayısı 4

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Mehmet örs 3 ay önce yorumlandı

Dün Kıbrıs gazisi olan babamı toprağa verdik. Babam hayatı boyunca çile çekti. Yoklukla Kıbrıs'ta yaşadığı esir kaldığı üç ayın ardından buradaki gazetelerde şehit isimlerinde adı basılan üç kurşun yarası ile GATA dan 40 kilo ile çıkan babam. Cefa çekti çile çekti kan döktü şimdi tepeden inme soytarılar sefa sürsün diyemi. Toki evlerinde bir imtiyazları bile yok gazi değil miyim ben diye sorduğu herkes sustu cevap bile veremedi veremez de.

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Şanli Hi̇lal 4 ay önce yorumlandı

teki̇n komutan harcanan bi̇nlerce kahraman komutanlardan bi̇r tanesi̇. Allah hepsi̇ne gani̇ gani̇ rahmet eylesi̇n. keser döner sap döner, gün geli̇r o hesap i̇llaki̇ bi̇r döner. bakalim o zaman neye siğinacaksiniz ??

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Tatar 4 ay önce yorumlandı

i̇kide bir ekranlara çıkıp -kandırıldık-diyen zat acaba bu yaptıklarından dolayı hiç utanıyor mu?bence hayır....

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Cemal Öztürk 5 ay önce yorumlandı

Allah rahmet eylesin gazı komutanım

2 Kişi beğendi.