Kılıçdaroğlu'nu yerden yere vurdu

23 Kasım 2019 Cumartesi 14:46

Sözcü Gazetesi yazarı Yılmaz Özdil,bugünkü köşe yazısında gazetesinin başyazarı Rahmi Turan’ın gündemi karıştıran iddialarına sahip çıkan Kılıçdaroğlu'nu yerden yere vurdu. Kılıçdaroğlu'nun eleştiri konusu olan politikalarını tek tek sıralayan Özdli, "CHP'yi bu zihniyet yönetirken, CHP'ye zarar vermek için AK Parti'ye gerek var mı?" diye sordu.

Kılıçdaroğlu'nu yerden yere vurdu

Sözcü Gazetesi yazarı Rahmi Turan,  geçtiğimiz günlerde CHP’li bir ismin Beştepe'ye giderek Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Genel Başkanlık için görüştüğünü iddia etmiş, CHP Genel başkanı Kılıçdaroğlu da bu iddiayı doğrulamıştı.

Dün gece katıldığı canlı yayında o ismin Muharrem İnce olduğunu açıklayan Rahmi Turan, kaynağının kendisini yanılttığını söyledi ve özür diledi. Sözcü yazarı Yılmaz Özdil, ise bu iddiaya sahip çıkan Kemal Kılıçdaroğlu'nu bugünkü yazısında yerden yere vurdu.

Özdil yazısında şu ifadelere yer verdi:

"Sözcü başyazarı Rahmi Turan, Chp'nin bilindik isimlerinden birinin saraya çıktığını, asrın liderimizle görüştüğünü, asrın liderimizin de kendisine “Türkiye'nin güvenliği için senin Chp genel başkanı olman gerekir, düşün, karar ver, ben sana yardımcı olurum” dediğini yazdı.

Kılıçdaroğlu, Rahmi Turan'ı doğruladı.

“Doğru ama, isim vermek istemiyorum” dedi.

Ayrıca… “Chp'yi nasıl dağıtırız diye çalışan ekipler var, defalarca söyledim, adamlar tutuldu, paralar verildi, biz bunları gayet iyi biliyoruz, Erdoğan'ın Chp'yi dağıtmak için devletin en kilit noktalarındaki kişileri devreye soktuğunu biliyorum” dedi.

İyi güzel de…

Atatürkçü ve yurtsever kimliğiyle tanınan Chp'lileri partiden kovarken… “Kefere Kemal” diyenleri, yetmez ama evet diyenleri, aslında Chp'li değilim diyenleri, Chp'ye geçerek partimi değiştirdim ama çizgimi değiştirmedim diyenleri, ulusalcılar Chp'den giderse Chp güçlenir diyenleri, altı ok'un sorunlu olduğunu söyleyenleri, özerklik modeli önerenleri, Türk milleti yerine Türkiyeli denmesi gerektiğini anlatanları Chp'de kim milletvekili yaptı?

Tayyip Erdoğan mı?

HDP'YE OY İSTEYENLERİ CHP'YE KİM MONTE ETTİ?

Chp'yi yuvası olarak benimseyenleri, çocukluğundan beri Chp için mücadele verenleri kapının önüne koyarken, en sevilen, en çalışkan, en başarılı Chp milletvekillerini, milletvekili listesinden silerken… Pkk avukatlığı yapanları, Anayasal vatandaşlık tanımı değiştirilmeli diyenleri, tekke ve zaviyelerin yeniden açılmasını önerenleri, said-i nursi şakşakçılarını, feto'ya saygılar sunmamızı isteyenleri, Kıbrıs'a Rum gözlüğüyle bakanları, Hdp'ye oy isteyenleri, 1915 olaylarını soykırım olarak nitelendirenleri, Atatürk posterine tahammül edemeyenleri, “Mustafa Kemal'in askerleriyiz” diyemeyen ikinci cumhuriyetçileri, Chp'ye kim monte etti?

Devletin kilit noktaları mı?

Kadınlara seçme ve seçilme hakkını sağlayan, Türkiye'nin kurucu partisiyken… Kadınları parti yönetiminden uzaklaştırarak, bıyıklı siyasal dincileri kadın kontenjanından parti yönetimine sokan kim?

Chp'yi dağıtmak için parayla adam tutanlar mı?

Chp'ye oy veren insanlar, Atatürk Türkiyesi ve devrimlerini korumak için çırpınırken… 27 yaşına kadar Türkiye'ye ayak bile basmamış olan, Arap kültürüyle büyümüş, Arap okullarında yetişmiş ekmeleddin efendiyi, memlekette adam kalmamış gibi teee Mısır'dan getirip, Chp'nin cumhurbaşkanı adayı olarak dayatan, Mustafa Kemal Atatürk'ün koltuğuna aday gösteren kim?

Saray mı?

CHP'Yİ BU ZİHNİYET YÖNETİRKEN AK PARTİ'YE GEREK VAR MI?

Chp'yi bu zihniyet yönetirken, Chp'ye zarar vermek için Akp'ye gerek var mı?

Kılıçdaroğlu, Saray'a giden Chp'li yazısını doğruluyor, isim vermek istemiyorum diyor…

Yok öyle!

O kişiyi bildiği halde disipline vermemesi, partiden atmaması, partide barındırması, suçtur. Parti suçudur.

Hem bu ismi açıklamayacaksınız.

Hem parti içinde tutacaksınız.

Hem de, kurultayda Kılıçdaroğlu'nun karşısına rakip olarak çıkacak her adaya, Saray'ın adamı diyeceksiniz öyle mi?

Parti yönetimi değişmeli diyen herkese “Chp'yi dağıtmak için saraydan para almış” damgası yapıştıracaksınız öyle mi?"

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x

Toplam Yorum Sayısı 6

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

korman 7 ay önce yorumlandı

ilk defa yılmaz özdili böyle durust tarafsız gordum zaten gazatecı dedgınde böyle olmalı tamamen katılıyorum.chp yı zaten yonetenler kılıcdaroğu ve ekıbı degıl bır partı ıcınde bukadar becerıkısz ve cahıl sıyasetcılerın olmasını kım sagladıysa ıplerde onların elınde arka planda malı göturenler ve organızatorlerde onlar olmalı ne demek ıstedıgımı bılen bılır

19 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Cumhur ittifakı bu gibi d 7 ay önce yorumlandı

Dedikodulara ehemniyet vermez,Devleti aliyenin bir sürü işi varken lütfen ayakbağı olmayın.

1 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Cumhur ittifakı bu gibi d 7 ay önce yorumlandı

Dedikodulara ehemniyet vermez,Devleti aliyenin bir sürü işi varken lütfen ayakbağı olmayın.

1 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

cecük 7 ay önce yorumlandı

şu yukardaki yazıyı okuyan chpli seçmenin sorgulayıp fikrini değiştireceğinimi sanıyorsunuz, hıı?

17 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

ilkgun salih 7 ay önce yorumlandı

chp nin simdiye kadar siyonist yahudi ile ilgili bir soylemine raslamadim.feto ile ilgili de soylemine raslamadim zaten bunlarin koku ayni siyonist yahudi chp kumpas kurmustur bunuda akp nin ustune atmistir.

14 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Aliyyülala 7 ay önce yorumlandı

bu chp adam olmazzzz yahu tam puan toplamaya başlayacak uydurma haberew inanıyorlarmı deseme haberi kendilerimi uydurtuyorlarmı desem en iyisi sayın kılıçdaroğlu akp nin maaşlı elemanı gibi çalşıyor.

9 Kişi beğendi.